Zdjęcia szpiegowskie

Nowe BMW Serii 7 zostało przyłapane podczas testów na torze Nürburgring

Ociężały sedan z pewnością nie jest najlepszym wyborem na tor.

Bawarska marka bardzo intensywnie szykuje się do zaprezentowania nowej odsłony swojej flagowej Serii 7, która powinna pojawić się już w przyszłym roku. Nic więc dziwnego, że BMW już kilkukrotnie wysłało swoją „perełkę” na zakamuflowane testy, jednak tym razem bawarczycy postanowili sprawdzić swojego flagowca na torze Nürburgring, co oczywiście nie mogło umknąć uwadze szpiegów motoryzacyjnych.

Trzeba przyznać, że nadwozie BMW Serii 7 bardzo się kołysze, co jednak jest zupełnie normalne, jeśli chodzi o duże i ciężkie sedany, które bardziej nastawione są na wygodę niż płynne pokonywanie zakrętów, zwłaszcza, że testowany prototyp mógł celowo korzystać z trybu komfort, który zupełnie nie jest przystosowany do jazdy torowej. Niemniej jednak samochód pozostaje bardzo stabilny i przewidywalny na zakrętach i choć nie jest żadnym demonem prędkości, to bez problemu wyprzedza kilka innych pojazdów.

Niestety ciężko jest nam stwierdzić, jaka jednostka napędowa została umieszczona we wnętrzu bawarskiego flagowca. Podczas jazdy torowej opony wytwarzają dużo hałasu, a tym samym zagłuszają dźwięki wydawane przez silnik, które jednak możemy kilkukrotnie wychwycić na materiale video. Co prawda, brzmi to jak zelektryfikowana sześciocylindrowa jednostka napędowa, jednak może to być tylko złudzenie. Z drugiej jednak strony BMW Serii 7 powinno zaoferować wiele sześciocylindrowych silników benzynowych, wysokoprężnych, czy też hybryd, stąd też nie byłoby to zaskoczeniem.

Flagowy sedan bawarskiej marki zostanie oparty na zmodyfikowanej wersji płyty podłogowej CLAR, a z jej gamy dostępnych silników zniknie potężna V12. Jednak powinna ona zostać zastąpiona równie potężnym, hybrydowym układem napędowym. Dodatkowo bawarska marka pracuje nad czysto elektryczną wersją Serii 7, która powinna zadebiutować w tym samym czasie, co jej spalinowy odpowiednik.

Jak na ten moment BMW nie podało jeszcze przybliżonej daty premiery swojego flagowca, jednak sądzimy, że powinno to nastąpić w połowie przyszłego roku. Następnie model mógłby trafić do sprzedaży pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku.

2023 BMW Serii 7 – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz