Hybrydowe Porsche 911 zostało oficjalnie potwierdzone

Potężna hybryda pojawi się w 2023 lub 2024 roku.

Na początku marca zeszłego roku krążyły dwie zupełnie różne informacje dotyczące hybrydowego Porsche. Z jednej strony, szef Porsche Olivier Blume zapowiedział, że hybrydowe Porsche znajduje się w planach marki, natomiast szef projektu modelu 911 był innego zdania. Frank-Steffen Walliserer twierdził, że elektryfikacja tego modelu nie nadejdzie zbyt szybko. Jednak najświeższy komunikat rozwiewa już wszystkie znaki zapytania.

Ponownie Oliver Blume zabrał głos i powiedział, że marka pracuje już nad hybrydowym Porsche 911: „To nie będzie hybryda typu plug-in, ale będzie to bardzo sportowa hybryda ze sportów motorowych” – powiedział w wywiadzie dla Automobilwoche. Co prawda Blume nie zapowiedział, kiedy tak naprawdę możemy spodziewać się hybrydowego Porsche, jednak publikacja spekuluje, że nastąpi to do połowy trwającej dekady.

Nie wiemy również, co dokładnie oznaczają słowa Blume’a że Porsche 911 będzie „bardzo sportową hybrydę ze sportów motorowych”. Mogłoby to oznaczać, że nadchodzący projekt będzie dzielił technologię z prototypem Porsche LMDh przeznaczonym do wyścigów wytrzymałościowych, który pojawi się w 2023 roku. Porsche startuje również w Formule E. Możliwe, że Blume może sugerować dostosowanie części elektrycznej technologii do pojazdów startujących w tej klasie wyścigów.

Co ciekawe, do sieci wyciekły już fotografie oraz filmy przedstawiające hybrydowe Porsche 911 podczas testów na torze Nüburgring, jednak przyłapane prototypy zostały pozbawione tylnych siedzeń. Być może marka wyrzuciła tylne fotele, aby zrobić miejsce na zamontowanie baterii, jednak wątpimy, aby hybrydowe Porsche 911 trafiło na rynek jako dwumiejscowe coupe. Zapewne zabieg ten dotyczy wyłącznie prac rozwojowych nad hybrydowym układem napędowym.

W poprzednim oświadczeniu Blume powiedział, że hybryda 911 będzie „bardzo potężna”, a poprzednia pogłoska mówiła o mocy około 700 KM. Według planu marki, hybrydowe Porsche będzie nastawione na osiągi, a nie wydajność paliwową, co ma uczynić z niego wyjątkowy model. Hybryda powinna trafić na rynek w podobnym czasie, co odświeżona wersja obecnej odsłony modelu. Oznaczałoby to, że elektrycznie wspomagana 911 pojawi się w 2023 lub 2024 roku.

Blume powiedział także w wywiadzie, że jak na ten moment nie podjęto jeszcze decyzji o budowie w pełni elektrycznego 911. Oznacza to, że niemiecki elektryk nie pojawi się przed 2030 rokiem.

2021 Porsche 911 Targa 4S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz