Moto Filmy

Spania GTA Spano w skali 1:8 pobiło rekord prędkość dla modelu wykonanego z klocków lego

Modele zbudowane z klocków lego potrafią być naprawdę szybkie.

Motoryzacyjny często przekłada się na kilka zupełnie innych dziedzin i gałęzi rynku, które wydają się zupełnie niezwiązane z samochodami, czy też silnikami. Widzieliśmy już buty od znanych marek motoryzacyjnych, Tequile i czerwone szorty od Tesli, czy gitarę od Lexusa. Jednak motoryzacja przekłada się również na zabawki, a w szczególności na zestawy Lego, które umożliwiają złożenie znanych supersamochodów pokroju Ferrari 488 GTE. Jednak najnowszy projekt z klocków lego jest zupełnie inny i zdołał pobić jeden z rekordów świata.

Niedawno marka Spania GTA wraz z firmą BuWizz współpracowała przy skonstruowaniu modelu z klocków lego w skali 1:8 wypełnionym silnikami elektrycznym. W efekcie tejże współpracy stworzyli naprawdę ciekawy projekt, który według firm, jest najszybszym modelem Lego na świecie. Na jego pokład trafiło 10 silników elektrycznych BuWizz, które napędzają klockową maszynę, a także 5 kolejnych, które sterują wieloma funkcjami pojazdu. Dzięki takiemu pakietowi zdołał on rozpędzić się do maksymalnie 36,5 km/h.

Oczywiście te liczby bledną przy oryginalnym Spania GTA Spano, który korzysta z 8-litrowego, podwójnie turbodoładowanego V10, które zapewnia 938 KM mocy oraz 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie zestawienie pozwala mu rozpędzić się maksymalnie do 321 km/h. Niestety niewielki model zbudowany z klocków lego jest za mały i drobny, aby zamontować w nim potężną V10, jednak bez problemu zdołałby on wyprzedzić praktycznie wszystkich rowerzystów.

Wcześniej wspomniane 5 silników elektrycznych BuWizz 3.0 Pro obsługuje wiele funkcji pojazdu i pozwala je kontrolować przy pomocy konfigurowalnej aplikacji iOS lub Android oraz łączności Bluetooth. Ekran może wyświetlać kluczowe informacje o pojeździe, takie jak moc, przyspieszenie, a nawet przeciążenia podczas pokonywania zakrętów. Oprócz tego zabawkowi inżynierowie zadbali o dokładne odwzorowanie hiszpańskiego supersamochodu złożonego z 3880 klocków lego, dzięki czemu wygląda jak jego wierna, nieco pomniejszona kopia z wieloma detalami, które znajdują się również we wnętrzu pojazdu.

Wszystko to pokazuje, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i prawie każdy projekt można zbudować nawet przy pomocy klocków lego. Kto wie, może w przyszłości będą odbywały się wyścigi modeli zbudowanych z klocków lego, które mogłyby cieszyć zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Spania GTA Spano wykonane z klocków Lego

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz