Nowe Audi RS E-Tron GT wylądowało na zboczu góry

Nawet najnowszy samochód może przegrać z warunkami drogowymi.

Audi RS E-Tron GT pojawiło się w sprzedaży stosunkowo niedawno, stąd też widok tego samochodu na publicznej drodze może wywoływać sensacje. Jeszcze większe zainteresowanie wywoła kilka egzemplarzy RS E-Tron GT zauważonych na jednej z alpejskich dróg, gdzie jeden z nich został „zaparkowany” na zboczu góry.

Niedawno Audi zorganizowało trzydniową przejażdżkę wysokogórską, gdzie kierowcy mogli zasiąść za kółkiem nowego RS E-Tron GT. Trasa obejmowała drogę Grossglockner High Alpine, która wznosi się na wysokości 2504 metrów nad poziomem morza i rozciąga się na długość 47,8 km. Niestety spora wysokość sprawia, że warunki drogowe u jej początku jak i końcu mogą znacząco się różnić i gdy na dole panuje gorąc, to w połowie wysokości możemy napotkać na pewne warstwy śniegu.

O tym jakże ważnym fakcie zapomniał jeden z kierowców biorących udział w wydarzeniu i na wysokości 2076 metrów nad poziomem morza rozbił jeden z egzemplarzy nowego RS. Wszystko wskazuje na to, że po pokonaniu zakrętu pojazdu wpadł w poślizg, a następnie zatrzymał się na zboczu góry. Co prawda uszkodzenia nie wyglądają zbyt niebezpiecznie i możemy dostrzec jedynie pewne obrażenia w przedniej części pojazdu, jednak stan podwozia pozostaje nieznany. Dodatkowo samo zdarzenie było na tyle gwałtowne, że wystrzeliły poduszki powietrzne.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że kierowca nie doznał żadnych obrażeń w tym niecodziennym zdarzeniu, jednak z pewnością zapamięta tę bolesną dla Audi lekcje pokory. Zapewne gorzej mogłaby wyglądać sytuacja, gdyby pojazd uderzył w barierkę oddzielającą drogę od stromej przepaści.

Dla przypomnienia, nowe Audi RS E-Tron GT zostało wyposażone w dwa silniki elektryczne po jednym na każdej osi, które generują łącznie 646 KM mocy oraz 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo na pokład pojazdu trafił akumulator o pojemności 93,4 kWh, który pozwala przejechać do 373 km na jednym ładowaniu według norm WLTP.

Audi RS E-Tron GT na zboczu góry

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz