Volvo postanowiło zmienić swoje logo

To była bardzo cicha zmiana.

Zmiana logo jest wielkim wydarzeniem dla każdej firmy, gdyż jest to swoisty symbol marki oraz ważny element świadomości oraz tożsamości przedsiębiorstwa, a także jest kojarzone przez klientów. Stąd też każdej zmianie logo towarzyszą rozległe komunikaty prasowe wyjaśniające przyczyny zmiany oraz zapowiadają jak wpłynie ona na przyszłość marki. Jednak Volvo postanowiło podejść do tego w zupełnie inny sposób.

Szwedzka marka postanowiła przeprojektować swoje logo i po cichu udostępniło je opinii publicznej. Nowe logo od razu pojawiło się we wszystkich mediach społecznościowych od Facebooka po Instagrama. Oczywiście zmiana została od razu zauważona, jednak Volvo postanowiło nie zwracać na siebie uwagi i nie przygotowało żadnych materiałów prasowych ani nie uzasadniło czemu właściwie zmieniło swoje logo.

Szwedzka marka podążyła za pozostałymi koncernami i poszła w minimalizm projektując swoje nowe logo. Stąd też przybrało ono postać „płaskiego” wzoru złożonego z samych czarnych elementów. Dodatkowo projekt jest zdecydowanie smuklejszy oraz prostszy, przez co będzie lepiej prezentował się na wszystkich dokumentach i materiałach prasowych. Zobaczymy, czy w przyszłości nowe logo trafi do pojazdów szwedzkiej marki, jednak prezentowałoby się ono nieco gorzej od obecnego projektu.

Warto także dodać, że jest to już siódma zmiana logo w 97-letniej historii Volvo, a poprzednia modyfikacja nastąpiła w 2016 roku. Wiele poprzednich projektów łączyło w sobie niebieskie i srebrne akcenty, które od dziesięcioleci znajdywały się na samochodach, jednak nowy projekt nawiązuje do tych z końca lat 50-tych.

2020 Volvo S60 T8 Polestar Engineered – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz