Samochody elektryczne

Porsche 718 Cayman może pojawić się 2025 roku jak pojazd całkowicie elektryczny

Podobno przypominałby on niedawno zaprezentowaną koncepcję Mission R.

Już od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje nad przyszłością Porsche 718. Na początku tego roku niemiecka marka nie była jeszcze zdecydowana jaki układ napędowy powinien spocząć we wnętrzu sportowej maszyny, jednak najsensowniejszą opcja wydawałaby się hybryda lub samochód całkowicie elektryczny. Według najnowszych informacji z portalu Car and Driver, Porsche 718 pojawi się jako czysto elektryczny pojazd już w 2025 roku.

Portal powołuje się na bliżej nieokreślona źródło z Porsche oraz spoza niemieckiej marki, które szepnęło jeszcze kilka innych ciekawych informacji. Według publikacji, Porsche już we wrześniu zaprezentowało koncepcję 718, która została ukryta pod nazwą Mission R. Według portalu wystarczy pozbyć się nadmiernego pakietu aerodynamicznego, a zobaczymy jak może wyglądać nowe Porsche 718.

Jednak rzeczywistość może nie być tak różowa, ponieważ Porsche ma przed sobą kilka poważnych problemów zanim będzie mogło zapewnić, że nowe 718 doczeka się wersji czysto elektrycznej. Największym problemem jest waga pojazdu, która nie powinna przekraczać 1656 kg, co nie będzie łatwym zadaniem ze względu na ciężkie akumulatory. Według krążących pogłosek, niemiecka marka pracuje nad skróconą płytą podłogową PPE, co z pewnością pomogłoby zrzucić sporo zbędnych kilogramów.

Dodatkowo nowe Porsche 718 powinno zostać wyposażone w podstawowej wersji w pojedynczy silnik elektryczny przekazujący moc na tylną oś, natomiast droższe warianty oferowałyby napęd na wszystkie koła z dwoma elektrycznymi motorami. Jednak ich moc nie powinna zagrozić droższemu Porsche 911, gdyż nie byłoby to najlepsze rozwiązanie marketingowe. Możemy również oczekiwać, że nowe Porsche 718 nie powinno oferować mniej niż 402 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Według portalu Car and Driver nowa odsłona modelu zadebiutuje dopiero w 2024 roku i w pełni elektryczne Porsche 718 pojawiłoby się zarówno w wersji Boxster, jak i Cayman, przy czym kabriolet zostałby wyposażony w materiałowy dach, aby zmniejszyć i masę pojazdu.

Porsche Mission R Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz