Nowe Maserati Grecale zadebiutuje już 16 listopada

Znajdzie się on poniżej Maserati Levante.

Maserati powoli powraca na rynek motoryzacyjny i znacząco odświeża gamę swoich modeli. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy włoska marka zaprezentowała nam hybrydowy wariant Maserati Ghibli, czy też potężny sportowy samochód MC20. Dodatkowo w powietrzu wisi nowe Maserati Gran Turismo oraz Grecale, które również powinny zadebiutować jeszcze w tym roku. Niestety nie znamy jeszcze daty premiery pierwszego z nich, jednak włoska marka zapowiedziała, że nowe Grecale zadebiutuje już 16 listopada w Mediolanie.

Nowe Maserati znajdzie się o poziom niżej od większego Levante i będzie to nisko osadzony crossover o sportowym charakterze. Sam pojazd został już kilkukrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów, jednak za każdym razem był on pokryty szczegółową siatką maskującą, która nie pozwalała nam przyjrzeć się poszczególnym detalom nadwozia.

Niemniej jednak do sieci trafiło kilka fotografii, które pozwalają nam zajrzeć do wnętrza maszyny. Możemy na nich dostrzec, że do kokpitu trafi niewielki wyświetlacz systemu inforozrywki, który zostanie umieszczony na desce rozdzielczej poniżej zegara i będzie płynnie przechodził na konsolę środkową. Dodatkowo model został wyposażony w potężne łopatki do zmiany biegów za kierownicą, które świadczą o jego sportowym charakterze.

Niestety nie wiemy, jakie jednostki napędowe trafią do oferty Maserati Grecale. Według krążących pogłosek nadchodzący crossover może otrzymać 3-litrową podwójnie turbodoładowaną V6 z Maserati MC20, która generuje 630 KM mocy. Jednak może ona zostać zarezerwowana wyłącznie dla topowego wariantu Trofeo, który powinien pojawić się w niedalekiej przyszłości. Istnieje duża szansa, że podstawowy wariant zostanie wyposażony w 2-litrowy silnik z elektronicznym wspomaganiem w ramach łagodnej hybrydy, a nieco droższe wersje mogą otrzymać 2,9-litrową V6 z podwójnym turbodoładowaniem zapożyczoną od Alfy Romeo Stelvio, która generuje 513 KM mocy. Oba modele zostaną oparte na tej samej płycie podłogowej, stąd też nic dziwnego, jeśli korzystałyby również z tych samych jednostek napędowych. W przyszłości pojawi się także wersja dostępna z w pełni elektrycznym układem napędowym.

Nowe Maserati Grecale zadebiutuje już 16 listopada w Mediolanie we Włoszech, stąd też sądzimy, że w najbliższym czasie otrzymamy kolejne informacje o nadchodzącym modelu.

2022 Maserati Grecale – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz