Samochody elektryczne

Właściciel Tesli uratował kierowcę płonącego BMW X1

Tym razem to nie samochód elektryczny zmienił się w mobilną pochodnię.

W mediach ostatnimi czasy głośno było o samochodach elektrycznych, które spłonęły z bliżej nieznanych przyczyn. Oczywiście jest to twardy argument dla przeciwników pojazdów zeroemisyjnych, którzy zarzucają elektryką stwarzanie zagrożenie dla kierowcy, pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jednak niedawno doszło to odwrotnej sytuacji i to samochód spalinowy zaczął płonąć, a właściciel Tesli ostrzegł nieświadomego kierowcę o niebezpieczeństwie w ostatniej chwili.

Pewien właściciel Tesli Model Y Woodbridge w stanie New Jersey wybrał się na rodzinną przejażdżkę, która miało bardzo dramatyczne zakończenie. Na jednym ze skrzyżować skręcił w prawo za szarym BMW X1, z którego podwozia nagle zaczął wydobywać się dym. Niestety kierowca bawarskiego SUV-a nie zauważył kłębów dymu, które zostawia za sobą i dalej kontynuował jazdę. Właściciel Tesli wyczuł, że zajście może zakończyć się tragicznie i ruszył w pościg za BMW X1.

Kierowca kilkukrotnie użył klaksonu, aby zwrócić na siebie uwagę prowadzącego BMW X1, jednak dopiero na światłach nieświadomy zagrożenia kierowca uchylił szybę. Następnie żona właściciela Tesli krzyknęła do niego „Twój samochód się pali!”. Cóż z pewnością nie jest to wiadomość, jaką chcielibyśmy usłyszeć od nieznajomej osoby na środku ruchliwej ulicy. Kierowca zareagował natychmiast i opuścił pojazd w ostatniej chwili, gdyż niedługo potem płomienie zajęły cały samochód. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie.

Warto wspomnieć, że wbrew powszechnej opinii to właśnie samochody spalinowe częściej zapalają się od elektryków, co potwierdzają oficjalne wykresy. Według danych Tesli dotyczących pożarów ich modeli za lata 2012–2020, na każde 205 milionów przejechanych mil doszło do około jednego pożaru pojazdu elektrycznego. Dla porównania według National Fire Protection Association i Departamentu Transportu USA, średnia krajowa w USA to pożar jednego pojazdu na 19 milionów mil.

2021 Tesla Model Y

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz