Samochody elektryczne

Oto jak może wyglądać nowa Tesla Model 2

Co powiecie na niewielkiego elektryka za niespełna 100.000 złotych?

Tesla posiada w swojej ofercie kilka ciekawych modeli, jednak ich ceny potrafią odrzucić potencjalnego klienta. Stąd też amerykańska marka postanowiła opracować kompaktowego elektryka, który łączyłby w sobie najnowszą technologię, jak również przystępną cenę. Nowa Tesla mogłaby trafić na rynek już w 2023 roku, a jej cena nie powinna przekraczać 100.000 złotych.

Podczas ceremonii otwarcia Gigafactory 3 w Chinach Elon Musk ogłosił plany zaprojektowania i wyprodukowania niewielkiego pojazdu elektrycznego w Chinach, który następnie trafiłby na rynek globalny. Co ciekawe amerykańska marka była otwarta na wszystkie pomysły projektowe niezależnie czy pochodziły od firm projektowych, czy też nieznanych osób.

Niestety nie mamy zbyt wielu informacji odnośnie niewielkiej Tesli, a dodatkowo jej nazwa nie została jeszcze potwierdzona i niektóre pogłoski sugerują, że nowy elektryk otrzyma nazwę Model Q. Elon Musk zapowiadał, że pojazd trafi na rynek już w 2023 roku, a co więcej, biznesmen zastanawiał się nad pozbyciem się zbędnych pedałów oraz kierownicy, co oznaczałoby pełną autonomię jazdy. Według innych plotek, chiński oddział Tesli ma stanąć na czele rozwoju tego modelu i pierwsze pojazdy testowe zjechałyby z linii produkcyjnych pod koniec bieżącego roku, co pasowałoby do wcześniej wspomnianych planów Elona Muska.

Niestety póki co, model ten jest całkowitą zagadką i możemy jedynie zastanawiać się, jak mógłby wyglądać. Graficy z portalu Kolesa.ru również są tego ciekawi i postanowili opracować własną wizję modelu o dość jajkowatym kształcie. Oczywiście artyści zainspirowali się obecnym Modelem 3, stąd też możemy dostrzec spore podobieństwo w przedniej części pojazdu. Oprócz tego model otrzymał oryginalne tylne światła w kształcie litery Y, które pasują do kanciastych rys nadwozia.

Nowy elektryk miałby zostać wyceniony na około 25.000 dolarów, co stanowi bardzo przystępną kwotę względem oferty amerykańskiej marki. Uzyskanie niewygórowanej ceny będzie możliwe jeśli nowa Tesla skorzystałaby z ogniw akumulatorowych nowej generacji i wykorzystałaby usprawniony proces produkcji baterii. Jednak wszystko nadal pozostaje tajemnicą i pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje lub terenowe testy prototypów.

2018 Tesla Model 3

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz