Nadchodzi 280-konna Elantra N

To już 5 sportowy model Hyundaia.

Hyundai już dawno przestał kojarzyć się z nudnymi miejskimi samochodami. Nowa stylistyka jest ciekawa, odważna, a nawet można nazwać ją pionierską. Szczególnie, gdy spojrzymy na nową generację Tucsona. Poprawiło się również wiele w jakości wykonania, stosowanych materiałach i nowych technologiach.

Oprócz „zwykłych” modeli, Hyundai od jakiegoś czasu oferuje sportowe odmiany z przydomkiem „N”. Aktualnie w ofercie znajdziemy 4 modele, a w już wkrótce dołączy zupełna nowość – Hyundai Elantra N. Właśnie opublikowano pierwsze zdjęcia promujące.

Auto na zdjęciach jest w klasycznym dla serii N kolorze Performance Blue i, podobnie jak inne, jest wykończona czerwonymi akcentami. Z tyłu umieszczona czarny spojler, a próg ma czerwoną dokładkę, co jest nietypowe dla sportowych modeli koreańskiego producenta.

Reszta zmian jest dokładnie taka sama, jak w innych modelach. Z przodu znajdziemy nowy zderzak z czarno-czerwonym wykończeniem, tylny zderzak będzie mieć lekki dyfuzor i dwie końcówki wydechu. Nie zabraknie obniżonego zawieszenia i aktywnego układu wydechowego.

Sercem nowej Elantry N będzie ten sam, 2-litrowy silnik o mocy 280 KM, którym napędzane są i30 N oraz Kona N. Moc przekazywana będzie wyłącznie na przednią oś za pośrednictwem 6-stopniowego manuala lub 8-stopniowej 2-sprzęgłowej skrzyni automatycznej DCT.

Premiera nowego Hyundaia Elantra N nie została oficjalnie ogłoszona. Na razie wiadomo jedynie, że ma się odbyć „w najbliższych tygodniach”.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz