Supersamochody

Nowy Lotus Emira zadebiutuje 6 lipca

Zapomnijcie o erze elektryfikacji.

Nowy Lotus już od pewnego czasu znajdował się na ustach licznych spekulantów motoryzacyjnych, jednak sportowy samochód owiany był tajemnicą i praktycznie niewiele o nim wiedzieliśmy. Teraz brytyjska marka zapowiedziała premierę modelu na 6 lipca, a sam pojazd zostanie ochrzczony nazwą Emira, co w starożytnych językach miało oznaczać „przywódcę” lub „dowódcę”.

Wraz z tą zapowiedzią Lotus opublikował kila mrocznych zwiastunów zapowiadających nadciągający samochód sportowy, którego wygląd został zainspirowany modelem Evija. Nowy pojazd będzie „rewolucyjnym samochodem sportowym”, jednak wszystkie szczegóły techniczne pozostają jeszcze tajemnicą. Wiemy jedynie, że zostanie on wyposażony wyłącznie w silniki benzynowe pozbawione jakiejkolwiek formy elektryfikacji.

Wiemy również, że brytyjska marka podpisała „partnerstwo w zakresie układów napędowych”, a nadchodzący model otrzyma silniki „wysoce wydajne, wykorzystujące najnowocześniejszą technologię i dostrojone, aby pomóc w dostarczaniu wyjątkowych wrażeń z Lotus”. Dodatkowo, nadchodząca Emira zostanie zbudowana od zera na specjalnej płycie podłogowej dedykowanej dla samochodu sportowego o dużej zawartości aluminium, uważanej za „ogromną zmianę techniczną”.

Obecnie Lotus korzysta z silnika V6 wywodzącego się z Toyoty, jednak nie wiadomo, której marki dotyczy wcześniej wspomniane partnerstwo. Istnieje jednak szansa, że umowa dotyczy jednej z marek również należących do Geely, co mogłoby oznaczać, że pod maską nowego Lotusa znajdzie się jednostka napędowa zapożyczona od Volvo lub Polestara.

Nowa Emira zastąpi obecne modele Elise, Exige i Evora i stanie się „najbardziej utalentowanym Lotusem od pokoleń – doskonale zapakowany, napędzany i uformowany samochód sportowy”. Dodatkowo nowy model będzie wygodniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie niż jego poprzednicy, co więcej zaoferuje nam lepszą ergonomię, dzięki czemu sprawi się zdecydowanie lepiej w codziennej jeździe.

Premiera nowego Lotusa Emira odbędzie się już 6 lipca w siedzibie marki w Hethel, tuż obok zakładów produkcyjnych, w których będzie montowany nowy model.

Lotus Emira na najnowszych zwiastunach

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz