Volkswagen ID.4 GTX może zadebiutować już w przyszłym roku

Otrzymamy większą moc oraz napęd na cztery koła kosztem mniejszego zasięgu.

W połowie października szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać Volkswagena ID.4 z płynniejszą linią dachu. Nie wiedzieliśmy wtedy, na co dokładnie patrzymy, gdyż niemiecka marka mogła nadać pojazdowi nazwę ID.5, ID.4 Coupe, bądź też ID.4 GTX. Od tego czasu minęły już prawie dwa miesiące i według niepotwierdzonych informacji będzie to nowy Volkswagen ID.4 GTX, który zaoferuje nam jeszcze więcej mocy oraz napęd na cztery koła, lecz odbędzie się to kosztem mniejszego zasięgu.

Nie jest to koniec nowości dotyczących niemieckiego elektryka, portal Automotive News Europe dotarł do kilku ciekawych informacji, dzięki którym wiemy, czego możemy spodziewać się po nadchodzącym modelu. Volkswagen ID.4 GTX doczeka się napędu na wszystkie koła dzięki otrzymaniu dodatkowego silnika umieszczonego na przedniej osi. Taki wariant silnikowy został wcześniej potwierdzony przez Volkswagena, który zapowiedział, że dwumotorowy model zaoferuje nam 302 KM mocy.

Zastosowanie dodatkowego silnika i uzyskanie zdecydowanie większej mocy pozwoli Volkswagenowi ID.4 GTX poprawić swoje osiągi. Krążące pogłoski mówią, że będzie on mógł wystrzelić do „setki” w zaledwie 6,2 sekundy, co stanowi ogromny zysk względem rezultatu osiąganego przez bazowy model, który wynosi 8,5 sekundy. Niestety większa moc oznacza również zmniejszenie maksymalnego zasięgu, który wynosić teraz będzie 470 km na jednym ładowaniu według cyklu WLTP.

Nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za Volkswagena ID.4 GTX, jednak znajdzie się on na szczycie oferty niemieckiej marki, a to oznacza, że będzie najdroższy z całej rodziny. Ceny za podstawowy wariant ID.4 zaczynają się od nieco poniżej 37.000 euro, czyli około 163.800 złotych, natomiast za limitowaną edycję Max będziemy musieli zapłacić już co najmniej 59.950 euro, czyli po przeliczeniu około 265.400 złotych.

Według portalu Automotive News Europe, Volkswagen ID.4 GTX zostanie oficjalnie zaprezentowany już wiosną przyszłego roku, a kilka miesięcy później trafi do sprzedaży.

2021 Volkswagen ID.4 GTX – zdjęcia szpiegowskie, październik 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Automotive News Europe

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz