Moto Filmy

McLaren Senna GTR odnosi klęskę w McDrive

Torowy supersamochód niezbyt nadaje się do korzystania z McDrive'a.

Torowy supersamochód niezbyt nadaje się do korzystania z McDrive’a.

Każdy z nas potrafi zgłodnieć nawet w najbardziej nieodpowiednim momencie, a pokusa krótkiej wycieczki do pobliskiego McDonalda wydaje się nie do pokonania. Pojawia się jednak problem, gdy mamy okazję przejechać się torowym supersamochodem, który z pewnością nie był opracowany z myślą o korzystaniu z McDrive’a, czy podobnych miejsc.

Novitec słynie z opracowywania potężnych i zaskakujących pojazdów, z których część jest przeznaczona tylko i wyłącznie do jazdy torowej. Jednak w tym przypadku Bijon de Kock nie musiał korzystać z podkręconego przez firmę modelu, lecz miał okazję prowadzić McLarena Senna GTR, który oferuje nam podobne osiągi co GT3 720S.

Brytyjska marka postanowiła dorzucić torowej wersji dodatkowe 200 kg docisku względem jej szosowego odpowiednika, które zostało osiągnięte poprzez zastosowanie masywnego przedniego splittera oraz tylnego dyfuzora. Dzięki czemu pojazd ważący zaledwie 1188 kg generuje aż 1000 kg siły docisku. Jeżeli połączymy to z potężnym 4-litrowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 824 KM mocy to otrzymamy torową bestię.

Kluczem jest tutaj słowo „torową”, gdyż Bijon de Kock postanowił poddać się pokusie i udał się na miasto, a dokładniej do pobliskiego McDrive’a. Jednak z pozoru prosta wyprawa zamieniła się w walkę z przeciwnościami losu, których inżynierowie McLarena nie przewidzieli. Wszak raczej nikt nie korzystałby z torowego samochodu do zamawiania jedzenia. Pierwszy problem pojawił się podczas próby zamówienia jedzenia, gdyż dźwięk silnika okazał się zbyt głośny i uniemożliwiał komunikację z pracownikiem. Po zgaszeniu pojazdu udało się złożyć zamówienie i pozostało tylko je odebrać. Jednak szyby boczne McLarena nie zostały do tego przystosowane i jedzenie ledwo co zmieściło się w niewielkim otworze. Niestety napój nie miał tyle szczęścia i wylądował na bruku. Jak widać McLaren Senna GTR nie jest wcale taki doskonały.

McLaren Senna GTR odnosi klęskę w McDrive

Źródło: Novitec Group

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz