Samochody elektryczne

Oto jak może wyglądać Volkswagen ID.4 Coupe

Model powinien zadebiutować już w przyszłym roku.

Model powinien zadebiutować już w przyszłym roku.

Za sprawą nowego Volkswagena ID.4 niemiecka marka zyskała samochód elektryczny, który może rywalizować na większości dostępnych rynków motoryzacyjnych. Jednak w najbliższym czasie doczeka się on swojej mniej praktycznej wersji coupe, która została niedawno przyłapana na zakamuflowanych testach, a teraz możemy przyjrzeć się jej na pierwszej wizualizacji.

Nowy model doczeka się oczywiście płynniejszej linii dachu, co będzie skutkowało również zmniejszeniem jego walorów praktycznych. Oprócz tego możemy się spodziewać, że Volkswagen ID.4 otrzyma masywniejsze tylne nadkola, przemodelowany przedni oraz tylny zderzak, a także przeprojektowane tylne światła. Wiele wskazuje również na to, że pojazd zostanie nieznacznie obniżony, co powinno nadać mu bardziej sportowego wyglądu i zapewnić nieco bardziej aerodynamiczniejszą sylwetkę.

Tajemnicą pozostaje jednak jego nazwa i pojawiło się kilka potencjalnych koncepcji. Pierwszym, a zarazem najprostszym z nich byłby szyld Volkswagen ID.4. Według kolejnej opcji do tradycyjnego ID.4 powędrowałby jeszcze dopisek GTX, zaś ostatnią niewykluczoną propozycją jest nazwa Volkswagen ID.5, lecz sądzimy, że marka nie zablokuje sobie tego szyldu dla dodatkowej wersji modelu.

Możemy się spodziewać, że pojazd odziedziczy układy napędowe po praktyczniejszym bracie ID.4. Stąd też w dniu premiery będzie on dostępny z silnikiem elektrycznym generującym 204 KM mocy oraz 310 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przyszłości będzie również dostępna potężniejsza wersja napędzana 305-konnym motorem elektrycznym.

2021 Volkswagen ID.5 – zdjęcia szpiegowskie, październik 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Kolesa via Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz