Moto Filmy

Zobaczcie jak Audi RS6 Avant radzi sobie na Nurburgring

Model z pewnością łączy w sobie praktyczne wymiary i niesamowite osiągi.

Model z pewnością łączy w sobie praktyczne wymiary i niesamowite osiągi.

Audi RS6 Avant potrafi zaskoczyć swoimi właściwościami, z jednej strony mamy praktyczne kombi, które pozwoli nam zapakować dużo bagaży i wyruszyć w rodzinną podróż, czy też w ramach szarej codzienności pojechać na zakupy. Z drugiej jednak strony wybranie się na zakupy samochodem, który przyśpiesza do „setki” w zaledwie 3,6 sekundy z pewnością nada naszemu dniu nieco kolorów.

Polecany film z naszego kanału

Audi RS6 Avant napędzane jest 4-litrową V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która generuje 600 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała ta moc przekazywana jest na wszystkie koła przy pomocy 8-biegowej skrzyni Tiptronic, która świetnie sprawdza się również na torze. Dzięki takiemu zestawieniu model ten potrafi rozpędzić się maksymalnie do 305 km/h, oczywiście po zdjęciu elektronicznego kagańca.

Nic więc dziwnego, że po spojrzeniu w „papierowe statystyki” Audi RS6 Avant może wydawać nam się idealnym samochodem zarówno do miasta jak i do jazdy na torze. Jednak nic tak dobrze nie potwierdzi tego w praktyce jak przejazd okrążenia na torze w Nurburgring. Na poniższym filmie możemy zobaczyć, jak to sportowe kombi radzi sobie na jednym z najbardziej wymagających torów na świecie. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie, to możemy dostrzec, że Audi RS6 Avant przez większość odcinków porusza się z trzycyfrową prędkością i nie ma najmniejszego problemu z zakrętami, czy też przyśpieszaniem.

Zobaczcie jak Audi RS6 Avant radzi sobie na Nurburgring

Źródło: L’argus

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz