Audi RS4 Avant z pakietem zmian od ABT

Tuner podkręcił model do maksymalnie 530 KM mocy oraz 680 Nm momentu obrotowego.

Tuner podkręcił model do maksymalnie 530 KM mocy oraz 680 Nm momentu obrotowego.

Audi RS4 Avant w swojej standardowej odmianie pozwala cieszyć się wspaniałymi właściwościami jezdnymi, praktycznym bagażnikiem oraz zadowalającymi osiągami. Jednak według ABT model zasługuje na drobne poprawki oraz dodatkowy zastrzyk mocy, który sprawi, że RS4 stanie się jeszcze gorętszym członkiem usportowionej rodziny Audi.

Polecany film z naszego kanału

W swojej standardowej odmianie Audi RS4 Avant napędzane jest 2,9-litrowym V6 z podwójnym turbodoładowaniem, które generuje 450 KM mocy oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor ten został połączony z 8-biegową skrzynią automatyczną, która przekazuje całą moc na wszystkie koła, co pozwala wystrzelić do „setki” w zaledwie 4,1 sekundy i rozpędzić się maksymalnie do 250 km/h. Dostępny jest również pakiet dynamiczny RS, który zdejmuje elektroniczny kaganiec i pozwala cieszyć się prędkością do 280 km/h.

ABT postanowiło znacząco zmodyfikować jednostką napędową ulepszając jej sterownik, układ dolotowy oraz wydechowy, dzięki czemu oferuje on teraz 510 KM mocy oraz 660 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Tuner oferuje również jeszcze potężniejszy wariant ABT Power S, który podniesie moc do 530 KM oraz 680 Nm momentu obrotowego. Dzięki takiemu ulepszeniu czas sprintu 0-100 km/h został skrócony do 3,9 sekundy, a sam model może się rozpędzić do maksymalnie 300 km/h.

Tuner postanowił również zmodyfikować nieco wygląd Audi RS4 Avant i wprowadził do niego kilka poprawek wizualnych. Podkręcone RS4 zaoferuje nam układ wydechowy ze stali nierdzewnej z czterema okrągłymi końcówkami z włókna węglowego oraz zestaw 21-calowych felg aluminiowych ABT Sport GR z błyszczącym czarnym wykończeniem. Topowy wariant RS4-S otrzymał dodatkowo pakiet aerodynamiczny, na który składa się przedni splitter, zmodyfikowana osłona wlotu powietrza, a także tylny spojler z CFRP. Oprócz tego możemy liczyć także na ulepszenie podwozia, które wprowadzi do modelu sprężyny o regulowanej wysokości i stabilizatory na przedniej i tylnej osi, a za dodatkową opłatą dostępne jest ulepszenie zawieszenia typu coil-over.

Zmiany zaszły również we wnętrzu RS4-S, które doczekało się czerwonych akcentów w formie logo modelu na oparciach siedzeń, progach drzwi, dywanikach, czy desce rozdzielczej. Za dodatkową opłata tuner oferuje także dodatki z włókna węglowego, jak również kierownicę wykończoną skórą oraz karbonem.

Audi RS4 Avant ABT Power S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: ABT

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz