Moto Filmy

Zobaczcie kolizję Golfa GTI przy prędkości 240 km/h

Kierowca wykazał się opanowaniem i wysokimi umiejętnościami.

Kierowca wykazał się opanowaniem i wysokimi umiejętnościami.

Niemieckie autostrady stanowią raj dla kierowców, gdyż na większości ich odcinków nie obowiązuje żadne ograniczenie prędkości, co pozwala kierującym w bardzo krótkim czasie dotrzeć do celu. Jednak brak odgórnej prędkości maksymalnej ma również swoją ciemną stronę, a jest nią duża prędkość, która może okazać się bardzo niebezpieczna przy nawet najdrobniejszych kolizjach.

YouTuber Carpool Of Eren postanowił udać się w podróż i zasiadł za kierownicą swojego Golfa GTI i przez cały opublikowany materiał jechał wyłącznie lewym pasem. Jednak jego sielankę przerwał kierowca Skody Rapid Spaceback, który postanowił zmienić tor jazdy na skrajny lewy pas. Na jego nieszczęście jadący Golfem GTI Carpool jechał z prędkością 240 km/h, co w połączeniu z niezdecydowanym manewrem i małą prędkością spowodowało ogromne zagrożenie.

Polecany film z naszego kanału

Carpool nie miał żadnych szans aby wyhamować i jedynie oddał kilka znaków świetlnych oraz nieznacznie zredukował prędkość. Zachował jednak zimną krew i pomimo uderzenia starał się utrzymać kontrolę nad pojazdem, aby nie wpaść w poślizg, co przy tak dużej prędkości mogłoby mieć fatalne dla niego skutki. Zapewne ogromną rolę odegrały też systemy bezpieczeństwa, które pozwoliły kierowcy utrzymać zajmowany pas ruchu.

Na materiale video możemy również przyjrzeć się uszkodzeniom Golfa, które wbrew pozorom nie są zbyt duże i w większości zostały ograniczone do zdartego lakieru oraz zniszczonego lusterka bocznego. Pojawia się jednak pytanie, czy ogromna prędkość nie była głównym powodem kolizji, pomijając oczywiście błąd kierowcy Skody. Gdyby Carpool jechał z prędkością poniżej 200 km/h być może zdołałby zareagować, bądź też do zdarzenia kompletnie by nie doszło, gdyż Skoda bez problemu zdołałaby zmienić swój pas.

Nic więc dziwnego, że w niemieckim parlamencie pojawił się swego czasu pomysł, aby wprowadzić na wszystkich odcinkach autostrady ograniczenie prędkości do 130 km/h. Jednak ustawa ta została odrzucona przez sporą większość parlamentarzystów.

Zobaczcie kolizję Golfa GTI przy prędkości 240 km/h

Źródło:  Carpool of Eren via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz