Moto Filmy

Toyota Supra przyłapana z mocniejszym silnikiem

To najpewniej prototyp Supry z silnikiem nowego BMW M3.

To najpewniej prototyp Supry z silnikiem nowego BMW M3.

W lipcu pojawiły się pogłoski mówiące o nadchodzącej Toyocie Suprze GRMN, która napędzana byłaby silnikiem od BMW M3, który generowałby zawrotne 510 KM mocy. Oczywiście plotka ta nigdy nie została potwierdzona, lecz niedawno szpiedzy motoryzacyjni przyłapali czarną Suprę na testowych okrążeniach na torze w Nurburgring.

Pogłoski o możliwości zapożyczenia jednostki napędowej S58 od BMW M3 miały pochodzić z poufnych źródeł, a sama marka nigdy ich nie potwierdziła, ani też nie zaprzeczyła. Prezes BMW M Markus Flasch nie wykluczył takiej opcji i powiedział, że jest to mało prawdopodobne. Jednak najnowszy filmik przedstawiający czarną Suprę z nietypowym silnikiem na torze w Nurburgring stanowi namacalny dowód o trwających pracach w Toyocie.

Polecany film z naszego kanału

Jeżeli połączymy obie te informacje, to możemy przypuścić, że przyłapana Toyota została wyposażona w 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 510 KM mocy oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które przekazywane byłyby wyłącznie na tylną oś przy pomocy siedmiobiegowej skrzyni DCT.

Z drugiej jednak strony BMW nie jest zbyt skłonne, aby użyczać innym marką silniki z rodziny M. Ostatnim modelem, który mógł korzystać z bawarskiej jednostki napędowej M był McLaren F1, który wykorzystywał silnik V12 BMW S70.

Toyota Supra przyłapana z mocniejszym silnikiem

Źródło: statesidesupercars

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz