ABT będzie świętować swoje 125-lecie nowym Audi RSQ8-R

Podkręcony SUV zaoferuje nam 740 KM mocy oraz 920 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Podkręcony SUV zaoferuje nam 740 KM mocy oraz 920 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

ABT wielokrotnie przygotowywało podrasowane wersje wielu modeli niemieckiego producenta. Niedawno mogliśmy podziwiać podkręcone Audi A5 Sportback, które generowało 264 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a teraz niemiecki tuner wziął na swój warsztat Audi RSQ8, z którym to będzie świętował 125 lat obecności na rynku.

Polecany film z naszego kanału

Audi RSQ8-R będzie ściśle limitowaną edycją, która powstanie jedynie w nakładzie 125 egzemplarzy i zaoferuje nam nadwozie wzbogacone o włókno węglowe oraz spory zastrzyk dodatkowej mocy. W swojej bazowej wersji, RS Q8 generuje 600 KM oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który to jest wysyłany na wszystkie koła. Jednak dla ABT jest to niewystarczająco i tuner zafundował dodatkowe 140 KM oraz 120 Nm momentu obrotowego.

Podkręcenie silnika wiązało się z zamontowaniem nowego sterownika motoru, który współpracuje z mocniejszym intercoolerem. Zmiany te pozwoliły uzyskać 740 KM mocy oraz 920 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a także zwiększyć prędkość maksymalną do 305 km/h.

Oczywiście zmian doczekało się również samo nadwozie pojazdu, które otrzymało pakiet aerodynamiczny złożony z bocznych wstawek progowych, nakładek nadkoli, tylnych i przednich splitterów, czy też nowych osłon lusterek bocznych. Oczywiście wszystkie te elementy zostały wykonane z włókna węglowego, co pozwoliło zachować odpowiednią masę pojazdu. Model otrzymał również nowy układ wydechowy z zestawem czterech, 4-calowych końcówek oraz został osadzony na 23-calowych obręczach ABT High Performance HR z oponami 295/35.

ABT wprowadziło również zmiany kosmetyczne we wnętrzu maszyny, gdzie znalazła się nowa kierownica od niemieckiego tunera, zmieniona osłona przycisku start-stop oraz gałki zmiany biegów. Model otrzymał również specjalne listwy progowe z motywem „1 of 125”, dywaniki od Ringo, a także licznie emblematy ABT.

2021 Audi RSQ8-R ABT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: ABT

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz