Zdjęcia szpiegowskie

Nowe Subaru BRZ przyłapane na zakamuflowanych testach

Nowa generacja ma otrzymać 260-konny silnik z turbodoładowaniem.

Nowa generacja ma otrzymać 260-konny silnik z turbodoładowaniem.

Subaru BRZ jest kultowym samochodem, którego nowa generacja od wielu lat wyczekiwana jest przez fanów marki. Oczekiwanie jednak dobiega końca i model ten został przyłapany na publicznych testach w obecności Forda Mustanga, który z pewnością stanowił pewnego rodzaju obiekt odniesienia.

Model został dokładnie pokryty siatką maskującą, co utrudnia bliższe przyjrzenie się zmianą, jakie przyniesie ze sobą nowa generacja BRZ. Możemy jednak dostrzec, że model otrzyma prostszy design z lepiej zintegrowanymi reflektorami i tylnymi światłami oraz dużą osłoną chłodnicy, która wygląda, jakby skrywała jedną z największych zmian w stosunku do poprzedniego modelu.

Mowa tu oczywiście o intercoolerze, który świadczyłby, że pod maską Subaru BRZ znalazłby się silnik z turbodoładowaniem. Według poprzednich pogłosek, pojazd ten miał otrzymać 260-konną 2,4-litrową jednostkę napędową z turbodoładowaniem, która dostępna jest w Legacy i Ascent. Silnik ten połączony byłby z manualną skrzynią biegów, bądź opcjonalnym automatem, a na pokład maszyny trafiłby również tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Tajemnicą pozostaje platforma, na jakiej oparte będzie Subaru BRZ. Pogłoski mówią o nowej płycie podłogowej Toyoty TNGA, choć nie wykluczone jest, że druga generacja zostanie oparta na tej samej platformie, co poprzedniczka, lecz ta pierwsza opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.

We wnętrzu powinniśmy spodziewać się zachowania podobnego stylu wykończenia, jaki jest obecny w aktualnej generacji modelu oraz wysokiej konsoli środkowej z prostą deską rozdzielczą. Oczywiście otrzymamy zupełnie nowy i zapewne większy system inforozrywki z dostępem do wszelkich najnowszych funkcji oferowanych przez Toyotę oraz Subaru.

Nowa generacja Subaru BRZ zostanie zaprezentowana zapewne w 2021 roku jako rocznik modelowy 2022 i będzie znajdywało się o poziom niżej od Toyoty Supry.

2022 Subaru BRZ – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz