BMW M doczeka się kombi! M3 Touring na pierwszym zwiastunie

BMW wkracza do rywalizacji z Audi RS4 Avant i Mercedesem-AMG C63 Estate.

BMW wkracza do rywalizacji z Audi RS4 Avant i Mercedesem-AMG C63 Estate.

Do niedawna BMW M3 w wersji Touring wydawało się jedynie mglistą mrzonką, a szanse na jego wyprodukowanie były niewielkie. Oczywiście zdarzało się, że niektórzy właściciele BMW w wersji Touring decydowali się na przeszczepienie do ich pojazdu silnika, skrzyni, czy też innym elementów z M3, lecz to nie jest to samo, co seryjny samochód. Według najnowszego zwiastuna powinniśmy spodziewać się M3 w praktyczniejszym nadwoziu.

Niedawno pojawiły się plotki mówiące o tym, że BMW zezwoliło na produkcję M3 Touring, lecz jego premiera datowana była na 2023 lub nawet 2024 rok. Oczywiście była to zaledwie pogłoska, lecz zaledwie dobę później bawarska marka opublikowała zwiastun tego modelu. Możemy na nim zobaczyć jedynie tył modelu, gdyż reszta pojazdu została ukryta w ciemności, lecz otrzymujemy pewne spojrzenie na M3 Touring. Pojazd został wyposażony w tylne światła zapożyczone ze zwykłej Serii 3, a pod nimi znalazł się agresywny zderzak z potężnym dyfuzorem oraz czterema końcówkami układu wydechowego. Z pewnością wygląd całego modelu nie będzie znacząco odbiegał od Serii 3 czy też bazowego M3.

Polecany film z naszego kanału

Według tych samych plotek, BMW M3 nowej generacji zaoferuje nam kilka wersji. Najsłabszą z nich byłoby Pure z 480 KM pod maską, 6-biegowym manualem oraz napędem na tylne koła. Standardowy M3 oferowałby dodatkowe 20 KM, zaś topowy wariant Competition otrzymałby łącznie 510 KM mocy, napęd na wszystkie koła xDrive i ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.

Data premiery M3 Touring stoi pod sporym znakiem zapytania, jeżeli uwierzylibyśmy poprzednim plotką, to zobaczymy go dopiero w przeciągu najbliższych trzech lat. Niemniej jednak BMW postanowiło opublikować ten zwiastun jeszcze przed premierą nadchodzącej M3 i M4, która nastąpi już w przyszłym miesiącu. Może to oznaczać, że M3 Touring również zostanie wtedy zaprezentowane, bądź pojawią się kolejne informacje dotyczące tego modelu.

2021 BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 BMW 320d Touring xDrive – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Marcin Klimczak / Moto Arena

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: BMW via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz