Zdjęcia szpiegowskie

Odświeżone Maserati Quattroporte przyłapane na publicznych testach

Maserati Quattroporte doczeka się faceliftingu, który nie wprowadzi zbyt dużych zmian zewnętrznych, a jedynie nieznacznie unowocześni wnętrze włoskiego sedana.

Maserati Quattroporte doczeka się faceliftingu, który nie wprowadzi zbyt dużych zmian zewnętrznych, a jedynie nieznacznie unowocześni wnętrze włoskiego sedana.

Obecnie produkowana jest już szósta generacja tego modelu, która zadebiutowała w 2013 roku i doczekała się faceliftingu aż cztery lata temu. Od tego czasu model ewidentnie się postarzał, co widoczne jest szczególnie we wnętrzu samochodu, w którym nadal spoczywają tradycyjne zegary. Stąd też odświeżenie Quattroporte wiąże się w dużej mierze z odmłodzeniem jego kokpitu i zaktualizowaniem dostępnych jednostek napędowych.

Zmiany na zewnątrz nie są zbyt piorunujące, model otrzymał nowe przednie i tylne reflektory, przemodelowaną kratkę grilla z większymi „szczeblami” oraz nieznacznie zmieniony przedni zderzak z potężniejszymi wlotami powietrza. Największe zmiany mają jednak dosięgnąć wnętrze Quattroporte, do którego trafi 10,1-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki oraz być może cyfrowy zestaw wskaźników.

Facelifting powinien również przynieść pewną aktualizację w gamie jednostek napędowych, do których dołączy 2-litrowy, turbodoładowany motor z 48-woltowym alternatorem i zamontowanym z tyłu akumulatorem. Taki zestaw trafił już do nowego Maserati Ghibli i generuje 335 KM mocy oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co w zestawieniu z prawie dwutonową wagą Quattroporte nie brzmi zachęcająco.

Wiemy również, że 10 sierpnia zostanie zaprezentowana topowa odmiana Maserati Quattroporte Trofeo, która zostanie wyposażona w nowe 4-litrowe V8, które generowałoby 598 KM mocy. Dodatkowo model otrzymałby ulepszone zawieszenie i nowe hamulce, aby lepiej poradzić sobie z dodatkową mocą.

Zgodnie z najnowszym planem produktowym Maserati, to tylko niewielki facelifting Quattroporte, a całkowicie nowy model pojawi się w 2022 roku i będzie zawierał wersję elektryczną.

2021 Maserati Quattroporte – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz