ABT dało zastrzyk mocy nowemu Audi A6 Allroad

Model otrzymał podkręcone jednostki napędowe oraz trzy nowe zestawy kół.

Model otrzymał podkręcone jednostki napędowe oraz trzy nowe zestawy kół.

Niemiecki tuner współpracujący z Audi w ciągu ostatnich miesięcy obsypał nas wieloma podrasowanymi wersjami topowych modeli marki. Niedawno zaprezentował on podkręcone RS4 Avant, które generowało moc 530 KM. Teraz ABT postanowiło wziąć na swój warsztat praktyczne Audi A6 Allroad.

W swojej standardowej odmianie czwarta generacja podwyższonego kombi oferuje nam kilka jednostek napędowych. Gama dostępnym silników benzynowych składa się z 3,0-litrowej V6 55 TFSI o mocy 340 KM i 500 Nm momentu obrotowego. Niemiecki tuner zdołał ją podkręcić do 408 KM mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W przypadku silników wysokoprężnych mamy do wyboru 50 TDI i 55 TDI oferujące odpowiednio 286 KM i 620 Nm oraz 349 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Po wprowadzeniu pakietu tuningowego od ABT te 3-litrowe diesle dostaną niewielki zastrzyk mocy. Słabszy z nich został podkręcony do 330 KM oraz 670 Nm momentu obrotowego. Natomiast silnik 55 TDI po podrasowaniu zaoferuje nam 384 KM oraz 760 Nm. Trzeba przyznać, że jak na rodzinne kombi liczby te mogą robić pewne wrażenie, zwłaszcza zwiększony moment obrotowy.

Zmiany nie ograniczyły się tylko do podkręcenia jednostek napędowych. Jeżeli oczekiwałeś potężniejszego ryku silnika, to ABT przygotowało system kontroli dźwięku układu wydechowego, który pozwoli ci poprawić brzmienie maszyny. Do gamy dostępnych obręczy dołączyły również trzy nowe zestawy: 20-calowe felgi od FR oraz 20- i 21-calowe koła GR.

Zmiany dotarły również do wnętrza, lecz nie są one zbyt spektakularne. Przycisk start-stop został odświeżony i otrzymał logo tunera, zaś osłona gałki zmiany biegów została wykończona włóknem węglowym. Ciekawą nowością jest wprowadzenie do modelu zintegrowanych świateł wejściowych ABT, które przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu będą wyświetlały na ziemi logo firmy tunerskiej.

2020 Audi A6 Allroad od ABT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz