Zdjęcia szpiegowskie

Porsche Cayenne Coupe GTS przyłapane na testach na torze Nürburgring

Samochód przygotowuje się do bicia rekordu toru?

Samochód przygotowuje się do bicia rekordu toru?

Walka o miano najszybszego samochodu na Nürburgring nigdy się nie kończy. Na torze przyłapana została właśnie najnowsza wersja Porsche Cayenne Coupe w sportowej odmianie GTS, która według plotek samochód brać ma udział w biciu rekordu najszybszego okrążenia w segmencie SUV. Aktualnie miano to należy do Audi RS Q8, które pokonało tor w czasie 7.42,2.

To, co zwraca uwagę w wyglądzie maszyny, to przede wszystkim przemodelowany układ wydechowy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że samochód ma cztery końcówki układu wydechowego, jednak prawdziwe są tylko dwie po środku. Boczne to tylko atrapy, które pochodzą ze zderzaka podstawowej wersji i usunięte zostaną w finalnej wersji auta.

Z zewnątrz w oczy rzuca się również dach wykonany z włókna węglowego oraz duże, pomarańczowe zaciski hamulców. Spostrzegawcze osoby zobaczą również, że w środku pojazdu umieszczona została klatka bezpieczeństwa. Ta potrzebna jest tylko na czas testów i ewentualnego bicia rekordu Nürburgring.

W tym momencie nie mamy potwierdzonej informacji na temat tego, jaką mocą dysponować będzie Porsche Cayenne Coupe GTS. Plotki mówią, że auto będzie najszybszym modelem w gamie i posiadać będzie ponad 600 KM oraz napęd na wszystkie koła. Auto zostanie znacząco odchudzone, co przełoży się na prowadzenie i osiągi.

Aktualnie najmocniejsza wersja Turbo S E-Hybrid dysponuje mocą 680 KM i momentem na poziomie 900 Nm. Jednak hybrydowy układ napędowy bez żadnego odchudzenia powoduje, że auto waży aż 2610 kilogramów.

2021 Porsche Cayenne Coupe GTS – zdjęcia szpiegowskie, maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz