Dostawczak rodem z Cyberpunka – oto Volkswagen Caddy 2020

Niemiecka marka zapowiedziała nową generacją swojego najmniejszego auta użytkowego.

Niemiecka marka zapowiedziała nową generacją swojego najmniejszego auta użytkowego.

Aktualna, trzecia generacja Volkswagena Caddy dostępna jest na rynku od aż 2003 roku. W międzyczasie samochód przeszedł dwa faceliftingi, dzięki czemu trudno zobaczyć jest, że mamy do czynienia z wysłużoną już konstrukcją, mimo co nastał czas, aby pomyśleć o następcy. Volkswagen od kwietnia tego roku testuje już czwarte wydanie samochodu, jednak jak dotąd nigdy nie mogliśmy dokładnie przyjrzeć się pojazdowi. Niemiecka marka postanowiła udostępnić w sieci dwa zdjęcia będące zapowiedzią auta.

Maszyna przedstawiona na grafikach wygląda tak futurystycznie, że mamy wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z konceptem wykonanym na potrzeby promocji Cyberpunka 2077. Auto posiada wyraziste światła z ostrymi liniami LED-ów, agresywny wychodzący do przodu zderzak oraz kratkę, która wycięta została bezpośrednio w jednolitym panelu. Tradycyjne lusterka zastąpione zostały słupkami z zamontowanymi kamerami, które przekazują obraz z boków pojazdu do wnętrza kokpitu.

Na tyle w oczy rzuca się duża szyba, która otoczona została światłami LED, które spełniają nie tylko funkcję ozdobną, ale są również pełnoprawnymi tylnymi światłami. Jak przystało na futurystyczny koncept, pojazd osadzony jest na bardzo dużych felgach ze skomplikowanym wzorem.

Fajnie byłoby zobaczyć coś takiego na żywo na drogach, tym bardziej w przyszłym roku. Niestety, ale „prawdziwy” Volkswagen Caddy nie będzie prezentować się tak dobrze. Samochód otrzyma nadwozie, które nie będzie wiele odróżniało go od modelu jaki aktualnie znamy.

Rewolucją jest jednak przeniesienie samochodu na modułowa płytę podłogową MQB, dzięki której pojazd otrzyma zoptymalizowaną przestrzeń ładunkowa oraz ilość miejsca w kabinie pasażerskiej. Ponadto po pewnym czasie po premierze, auto dostępne będzie z układem napędowym wspomaganym miękka hybrydą. Na start oferowane mają być całkowicie spalinowe jednostki.

źródło: Volkswagen

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz