Corvette C8 SUV – zagrożenie dla Porsche Cayenne?

Czy SUV stworzony przez Corvette o takim wyglądzie zdołałby podbić rynek dużych samochodów?

Czy SUV stworzony przez Corvette o takim wyglądzie zdołałby podbić rynek dużych samochodów?

Po premierze Chevroleta Corvette C8 docierała do nas niezaliczona ilość pogłosek i plotek dotyczących auta jak i samej amerykańskiej marki. Jedna z nich, pochodząca od portalu Autoweek powołującego się na anonimowe źródło z General Motors mówiła, że Corvette stanie się oddzielną marką motoryzacyjną. Według podanych informacji, w ofercie świeżej firmy zobaczyć mielibyśmy oprócz wyczynowej maszyny również SUV-a lub crossovera.

Dodatkowo miesiąc temu Bob Lutz, będący weteranem przemysłu motoryzacyjnego, zasugerował, aby stworzyć Corvette SUV-a, który stałby się konkurencją m.in. dla Porsche Cayenne Coupe. Według Boba potencjalni klienci nie mieliby problemu z wydaniem na taki pojazd niego dużej ilości pieniędzy.

Portal Motor1 postanowił wziąć do siebie powyższe argumenty przemawiające za możliwym powstaniem SUV-a od Corvette i przygotował wizualizację jak samochód mógłby wyglądać. Przód maszyny jest prawie identyczny jak Corvette C8, posiada jednak mniejszy splitter.

Duży wlot powietrza przed tylnym kołem oraz spojler zostały usunięte, pojazd otrzymał jednak bardziej rozbudowane progi. Całościowo sylwetka auta przypomina w bardzo dużym stopniu Lamborghini Urus. Pod maską auta nie zabrakłoby potężnych jednostek napędowych, które potrafiłyby błyskawicznie rozpędzać maszynę pomimo jej dużych gabarytów.

Czy Corvette SUV zdołałby podbić rynek wysokich aut? Przekonamy się o tym dopiero w momencie, kiedy samochód rzeczywiście powstanie i wyjedzie na publiczne drogi.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz