BMW M3 przyłapane podczas testów na torze

Auto nie było oszczędzane przez kierowców testowych, którzy mieli nawet okazję ścigać się z prototypem nowego Porsche 911 Turbo.

Do premiery zupełnie nowej generacji BMW M3 G30 pozostało coraz mniej czasu. Prototypy są intensywnie testowane i coraz częściej wyjeżdżają na zakamuflowane testy na torach oraz drogach publicznych.

Ostatnio jeden z prototypów M3 został przyłapany podczas testów na torze Nurburgring, podczas których kierowcy testowi nieoszczędzali maszyny, a nawet mieli okazję sprawdzić się w porównaniu z nowym Porsche 911 Turbo.

BMW M3 na nowej wizualizacji

Zdjęcia szpiegowskie potwierdzają nietypowy kształt grilla. Czy to właśnie tak będzie to wyglądać w wersji produkcyjnej?

Nowe BMW M3 ma zadebiutować w połowie 2020 roku. Napędzane będzie 6-cylindrową jednostką o pojemności 3 litrów. Jest to ta sama jednostka jaka napędza nowe BMW X3 M. Jej moc w standardowej wersji wynosić będzie 480 koni mechanicznych, a w przypadku edycji Competition – 509 KM.

Ponadto długi czas temu dotarły do nas plotki mówiące, że BMW M3 dostępne będzie jeszcze w specjalnej wersji z manualną skrzynią biegów oraz napędem na tylną oś. Moc silnika jednak zostanie zmniejszona do 460 koni mechanicznych. Z uwagi na swoje charakterystyczne cechy takie M3 przeznaczone ma być dla osób pragnących jak największych emocji płynących z prowadzenia pojazdu.

BMW M3 przyłapane podczas testów na torze

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz