Wyjątkowy Batmobil bazujący na Lamborghini został rozbity we Francji

Jedyny na świecie pojazd zbudowany przez słynny Team Galag został rozbity podczas podróży na Cars & Coffee Benelux.

W minionym tygodniu doszło do bardzo nietypowego wypadku niedaleko miejscowości Dunkierka we Francji. Na jednym ze skrzyżowań nieopodal autostrady wypadek miał Renault Scenic z… Batmobilem.

Za kierownicą pojazdu Batmana był Sebastien Delanney, 22-letni youtuber pochodzący z Francji, który w ostatnim czasie nagrywał materiały z wykorzystaniem nietypowego pojazdu. Kilka chwil przed wypadkiem opublikował on nagranie, w którym ukazuje reakcje ludzi na przejeżdżający Batmobil ulicami Londynu. Przy okazji nagrania opowiedział o trudnościach w poruszaniu się samochodem oraz niewielką widocznością z wnętrza.

Szczegóły wypadku nie są do końca znane, jednak analizując zdjęcia oraz nagrania, można wywnioskować, że Sebastien nie zatrzymał się na znaku „Stop”, wjechał lub stoczył się na skrzyżowanie przecinając drogę rozpędzonemu Renault Scenic. Zniszczenia nie są ogromne, jednak Batmobil utracił przednie zawieszenie i wyrwane zostało z niego ogromne, 26-calowe przednie koło. Niemniej jednak koszty naprawy jedynego na świecie samochodu z pewnością nie będą małe.

Samochód bazuje na Lamborghini Gallardo, jednak został całkowicie przeprojektowany. Zastosowana została specjalna rama, która trzyma ze sobą całe nadwozie. Auto jest ogromne – rozstaw osi wynosi 3,4 m, a jego szerokość to aż 2,5 m.

Jeśli nie kojarzycie tego Batmobila z żadnego z filmów, to nic dziwnego. Jest to replika pojazdu wykorzystywanego przez Batmana w nowej grze komputerowej „Arkham Knight”.

Poniżej znajdziecie playlistę ze wszystkimi wspomnianymi nagraniami.

Wyjątkowy Batmobil bazujący na Lamborghini został rozbity we Francji

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz