Niedługo zobaczymy Ferrari 812 Superfast Spider?

Część właścicieli Ferrari została zaproszona do zapoznania się z samochodem na początku września.

Ferrari 812 Superfast zadebiutowało w 2017 roku i zastąpiło w ofercie marki modele F12 berlinetta i F12 TdF. Pierwotnie samochód dostępny był jedynie w wersji ze stałym dachem, sytuacja ta jednak może niedługo się zmienić.

Pewne grono osób posiadających w swoich garażach włoskie supersamochody otrzymało zaproszenia do obejrzenia modelu Ferrari 812 Superfast Spider. Informacja szybko pojawiła się w internecie za sprawą forum Ferrari Chat, gdzie szczęśliwi wybrani zaczęli rozmawiać na temat zaproszenia. Jak na ten czas znane są dwie dokładne daty, kiedy auto zostanie pokazane – 2 oraz 8 września.

Zapraszanie potencjalnych klientów na zapoznanie się z maszyną sugeruje, że Ferrari posiada ukończony projekt samochodu oraz przynajmniej jeden przedprodukcyjny egzemplarz. Oznacza to, że światowa premiera samochodu nastąpi w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

W tym momencie niestety nie mamy konkretnych informacji o Ferrari 812 Superfast w wersji bez stałego dachu. Plotki z ubiegłego roku sugerują, że auto posiadać będzie twardy składany dach zamiast płóciennego.

Włoski supersamochód wyposażony jest w wolnossący 6,5-litrowy silnik V12 o mocy 800 KM przy 8500 obrotów na minutę, oraz 718 Nm przy 7000 obrotów na minutę. Prędkość maksymalna maszyny wynosi 340 km/h, a do 100 km/h auto rozpędza się w zaledwie 2,9 sekundy. Wersja Spider prawdopodobnie będzie wolniejsza o 0,1 sekundy z uwagi na większą masę.

Ferrari 812 Superfast

źródło: Motor1, FerrariChat

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz