Poznaliśmy dane techniczne Porsche Taycan

Auto dostępne będzie w aż pięciu różnych wersjach.

Premiera Porsche Taycan zbliża się do nas wielkimi krokami. Ostatni raz mieliśmy okazję przyjrzeć się pojazdowi podczas jego pokazowych pojazdów na wydarzeniu Goodwood Festival of Speed. Brytyjski portal CAR Magazine opublikował niedawno niespodziewane dane techniczne pojazdu oraz jego przybliżone ceny. Z ujawnionych informacji wiemy, że maszyna dostępna będzie w aż pięciu różnych konfiguracjach. Na początku dostępne będą trzy z nich, dwie pozostałe trafią na rynek z upływem czasu.

Podstawowa wersja Porsche Taycan posiadać będzie baterie 80 kWh i napęd na tylną oś. Dwa silniki elektryczne na pokładzie generować będą 326 bądź 381 koni mechanicznych. Cena wynosić będzie około 90 tysięcy dolarów.

Porsche Taycan Carerra 4S otrzyma baterie 96 kWh i napęd na wszystkie koła. Maszyna dysponować będzie mocą 434 KM lub 489 KM. Cena za tę wersję przekroczy 90 tysięcy dolarów.

Porsche Taycan Turbo również otrzyma zestaw akumulatorów 96 kWh i napęd na obie osie, jego moc wynosić będzie jednak powyżej 625 koni mechanicznych. Cena za tę konfigurację jest już naturalnie znacznie wyższa i wynosić będzie około 150 tysięcy dolarów.

O edycji Turbo wiemy ponadto, że posiadać będzie zasięg około 515 kilometrów na jednym ładowaniu. Przednia oś napędowa dysponować będzie mocą 217 KM, a tylna 408 KM, elektryczne silniki „kręcić” się będą do 16 tysięcy obr/min i pozwolą rozpędzić pojazd do 100 km/h w czasie 3,2 sekundy. Następnie 200 km/h na liczniku zobaczymy w mniej niż 10 sekund. Prędkość maksymalna wynosić ma 261 km/h, cały pojazd ważyć będzie 2,095 kilogramów z czego 650 kg to same baterie. Co ciekawe – za produkcję akumulatorów odpowiedzialne jest LG, z początku szczytowa moc ładowania baterii wynosić będzie 250 kWh, ładowanie 350 kWh nie będzie dostępne szybciej niż w 2021 roku.

Dwie wersje Porsche Taycan, które trafią do oferty po czasie to Taycan Turbo S oraz Taycan GTS. Pierwsza wymieniona wersja będzie najmocniejszym odpowiednikiem, dysponować ma 734 koniami mechanicznymi i napędem na wszystkie koła. Druga wymieniona edycja będzie lżejszym odpowiednikiem podstawowego Taycana z napędem na tylną oś.

Oficjalnie Porsche Taycan zobaczymy podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show 2019.

Porsche Taycan – zdjęcia szpiegowskie

źródło: InsideEvs

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz