Jeep Gladiator trafi na europejski rynek

Auto dostępne będzie w sprzedaży od początku przyszłego roku.

Jeep Gladiator w pierwszej kolejności przeznaczony został na rynek Stanów Zjednoczonych i co było łatwe do przewidzenia – został tam bardzo gorąco przyjęty. Nie zaspokoiło to jednak ambicji marki i ta postanowiła rozszerzyć jego ofertę o kolejne kontynenty.

W Europie samochód dostępny będzie z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym w układzie V6. Motor zapewniać będzie 260 koni mechanicznych oraz 600 Nm i sprzężony będzie z 8-biegową, automatyczną skrzynia biegów, przekazującą moc silnika na wszystkie koła maszyny. Jest to jedyny wariant układu napędowego jaki będzie można zakupić.

Większa różnorodność panuje w wersjach wyposażenia, gdzie przygotowane zostały trzy warianty – Sport, Overland i Rubicon. Jeżeli myślicie o zabieraniu swojego Jeepa Gladiatora na ciężkie przeprawy off-roadowe, to koniecznie wybierzcie ostatnią wersję, ponieważ uzbrojona została w specjalne zawieszenie Rock-Trac 4×4.

Pierwszy raz europejska wersja maszyny zostanie zaprezentowana we Włoszech podczas wydarzenia organizowanego corocznie przez firmę – Camp Jeep w San Martino di Castrozza.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz