Samochody elektryczne

Przedprodukcyjny prototyp Volkswagena ID.3 przyłapano na publicznych drogach

Samochód posiadał jedynie minimalny kamuflaż.

Samochód posiadał jedynie minimalny kamuflaż.

Na najnowszych oficjalnych zdjęciach Volkswagen ID.3, pokryty był cukierkowym różowo-niebieskim kamuflażem, który bardzo dobrze zasłaniał jego rzeczywisty wygląd. Cykl produkcji auta idzie jednak do przodu, a to oznacza, że z czasem za sprawą zdjęć szpiegowskich coraz lepiej poznawać będziemy jego nadwozie. Niedawno na ulicach Stuttgartu przypadkowa osoba napotkała pojazd w przedprodukcyjnej formie zaparkowany przed swoim domem. Oczywiście nie przegapił okazji i sfotografował samochód, a następnie opublikował znalezisko w sieci.

Samochód został pokryty jedynie minimalnym kamuflażem oraz dodatkowymi naklejkami, które mają sugerować, że to zupełnie inny samochód. Z przodu posiada on naklejoną atrapę chłodnicy wprost ze Skody Citigo. Zaklejone są częściowo również reflektory z przodu i z tyłu, które jak wiemy będą wyglądać zupełnie inaczej. Czarną taśmą zostały również pokryte wszelkie znaczki, klapa bagażnika oraz detale na zderzakach.

Volkswagen ID.3 będzie pierwszym modelem z ID, czyli samochodów elektrycznych nowej generacji stworzonych na nowej płycie podłogowej MEB. Jego oficjalna premiera spodziewana jest pod koniec bieżącego roku.

Początkowo auto będzie oferowany z baterią 62 kWh (zasięg ok. 450 km) oraz jednostką napędową w dwóch wariantach – 170 KM (127 kW) oraz 204 KM (152 kW). Napęd będzie przekazywany na tylną oś, a prędkość maksymalna będzie ograniczona do 180 km/h. Auto będzie obsługiwać szybkie ładowanie w tym bardzo wydajne ładowarki 125 kW.

W przyszłości do oferty dołączą wersje z bateriami o pojemnościach 48 kWh (zasięg 330 km) oraz 82 kWh (zasięg 650 km), a także wersja z dwoma jednostkami napędowymi i napędem na wszystkie koła.

Samochód ma kosztować 29 990 euro (128 500 zł), czyli w przybliżeniu tyle, co 5-drzwiowy Volkswagen Golf w wersji wyposażenia Comfortline z 2-litrowym dieslem o mocy 150 KM i manualną skrzynią biegów. W Polsce taki model jest nieco tańszy niż w Niemczech i możemy go kupić za 104 700 zł.

2020 Volkswagen ID.3 – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2019

2020 Volkswagen ID.3

2020 Volkswagen ID.3 – oficjalne zdjęcia prototypów

źródło: InsideEVs

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz