Oto tył Chevroleta Corvette C8

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie pokazujące samochód bez kamuflażu.

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie pokazujące samochód bez kamuflażu.

Chevrolet Corvette C8 znany dla niektórych jako „Corvette z centralni umieszczonym silnikiem” to samochód, na który czekamy naprawdę już długo. Jak pisaliśmy jakiś czas temu – pierwsze zamówienia na auto przyjmowane były już cztery lata temu. To długie oczekiwanie ma się jednak niebawem skończyć, ponieważ już 18 lipca pojazd zostanie zaprezentowany publicznie. Czym jednak byłaby premiera bez żadnych przecieków ją poprzedzających.

Zdjęcie prezentujące tył samochodu trafiło niedawno do sieci. Porównanie auta z fotografii z jeżdżącym prototypem pozwala nam z bardzo dużą dawką prawdopodobieństwa stwierdzić, że patrzymy na prawdziwą Corvette C8 w produkcyjnej wersji. Nie wiemy gdzie wykonane zostało zdjęcie, widać jednak, że zostało wykonane na szybko i możliwie z ukrycia.

Chociaż C8 nie wydaje się wprowadzać ogromnej rewolucji w wyglądzie modelu Corvette, to nie można odmówić mu charakteru. Uwagę zwraca przede wszystkim spojler ciągnący się po całej długości tyłu, niska linia dachu oraz cztery kwadratowe końcówki układu wydechowego. Adekwatnie agresywne przetłoczenia widoczne na tylnej części pojazdu z pewnością zobaczymy również na przednim zderzaku, masce oraz bokach maszyny.

Mając na uwadze historie premier innych samochodów, z których wynika, że po pierwszym przecieku, szybko wychodzą kolejne, możemy liczyć, że do czasu oficjalnej prezentacji auta uda nas się jeszcze wychwycić kolejny przeciek.

Chevrolet Corvette C8

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz