Skoda Mountiaq – nowoczesny dwudrzwiowy pickup na bazie Kodiaqa

Najnowszy samochód od Skoda Academy to zdecydowanie największy projekt w historii.

Skoda Mountiaq – nowoczesny dwudrzwiowy pickup na bazie Kodiaqa

Studenci Skoda Academy zaprojektowali ukończyli swój tegorocznych samochód koncepcyjny w ramach projektu Student Concept Car. Mountiaq to dość spektakularny dwudrzwiowy pickup oparty na modelu Kodiaq. Pojazd został zaprojektowany i zbudowany przez 35 studentów przy wsparciu inżynierów Skody.

Egzemplarz w energetycznym kolorze Orange Sunset został wyposażony w potężną wyciągarkę, 17-calowe koła Rockstar ze specjalnym bieżnikiem terenowym, podświetlaną przestrzeń ładunkową, dachowy wlot powietrza oraz nowoczesny system dźwiękowy.

Studenci pracowali nad tym projektem przez 8 miesięcy, a łącznie prace trwały ponad 2000 roboczogodzin. Efekt końcowy jest zdumiewający i wygląda jakby bez większego problemu mógłby wejść do masowej produkcji i powalczyć o klientów z Mitsubishi L200, Nissanem Navara, czy Volkswagenem Amarokiem.

Grupa studentów zaczęła prace od wzmocnienia nadwozia. Następnie po demontażu dachu rozpoczęto prace nad tylną częścią pojazdu oraz przeprojektowaniu kabiny. Warto zaznaczyć, że przednie drzwi kierowcy oraz pasażera na potrzeby tego modelu musiały zostać skrócone oraz poszerzone. Z przodu pojawiła się wyciągarka, która została umieszczona na specjalnym uchwycie, który wytrzymać ogromne przeciążenia.

Wnętrze pojazdu zostało specjalnie wykończone. Wiele elementów zostało wykończone pomarańczową skórą oraz przeszyciami w tym kolorze. Dodatkowo studenci sami uszyli nową podsufitkę, w której umieszczono logo Skody z diod LED.

Pod maską Skody Mountiaq znalazł się najmocniejszy silnik dostępny w Skodzie Kodiaq, czyli 2-litrowa jednostka TSI o mocy 190 KM. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni automatycznej DSG.

2019 Skoda Mountiaq Concept

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz