Samochody elektryczne

Trwają prace nad elektrycznym Jaguarem E-Type

Na pokładzie znajdzie się ok. 450 KM, które pozwolą na sprint od 0 do 100 km/h w 4 sekundy.

Na pokładzie znajdzie się ok. 450 KM, które pozwolą na sprint od 0 do 100 km/h w 4 sekundy.

Coraz częściej pojawiają się firmy, które postanawiają elektryzować klasyczne samochody. Jakiś czas temu pisaliśmy o klasycznym Mini od firmy Swind, a Jaguar już w 2018 roku zapowiedział sam wyprodukuje nowe egzemplarze klasycznego E-Type, jednak zastosuje w nim elektryczną jednostkę napędową.

Omawiany samochód, to jednak projekt zupełnie innej firmy. Auto znane jest pod nazwą Evolution Electrifi Jaguar E-Type i ma bazować na oryginalnym modelu. Zostanie on jednak wzmocniony i unowocześniony. Pojawi się elektryczny układ wspomagania, wydajniejszy układ hamulcowy oraz nowe zawieszenie.

Szczegóły techniczne wciąż nie są ujawnione, jednak firma planuje zamontować silnik elektryczny o mocy ok. 450 KM. Ma on pozwolić na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie ok. 4 sekund, a prędkość maksymalna ma wynosić 265 km/h. Na ten moment firma nie szacuje nawet maksymalnego zasięgu na jednym ładowaniu i nie podaje pojemności baterii.

Cena modyfikacji ma wynosić 850.000 funtów, czyli w przeliczeniu
4.169.900 zł. Jak podkreślają twórcy, modyfikacje mają być całkowicie odwracalne. Pierwszy prototyp ma zostać zaprezentowany latem bieżącego roku.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz