McLaren 720S przyłapany z hybrydowym układem napędowym

Auto zostało po raz pierwszy sfotografowane przez szpiegów motoryzacyjnych.

McLaren bardzo ciężko pracuje aby utrzymać swoją wysoką pozycję w świecie motoryzacji. Jeszcze wczoraj informowaliśmy was o nowych zdjęciach szpiegowskich McLarena GT wykonanych tuż przed premierą pojazdu, dzisiaj mamy przyjemność napisać, że szpiedzy motoryzacyjni przyłapali kolejny samochód marki na zakamuflowanych testach – tym razem McLarena 720S w wersji z hybrydowym układem napędowym.

Samochód na ten moment otrzymał kryptonim „MVY04-BP23”, co możemy zobaczyć na naklejce umieszczonej na przedniej szybie pojazdu. O tym, że mamy do czynienia z hybrydą świadczą napisy umieszczone na kamuflażu, za miejscem kierowcy oraz przed tylnym kołem.

Sam fakt tego, że brytyjska firma pracuje nad hybrydowym 720S nie jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ według planu marki „Track25”, który został przedstawiony w lipcu 2018 roku. W latach 2018-2025 zobaczyć mamy aż 18 nowych maszyn od McLarena, część z nich już znamy, jak wspomniany McLaren GT, część zostanie dopiero z biegiem czasu ujawniona. Oprócz tworzenia nowych samochodów, Brytyjczycy zobligowali się do znacznej hybrydyzacji swojej oferty, do 2025 roku każdy pojazd posiadać ma w ofercie hybrydowy układ napędowy.

Oznakowanie „hybrid”.

Według informacji pochodzących z ubiegłego roku, hybrydowa wersja McLarena 720S może nie opierać się na jednostce V8, a mniejszym silniku V6. Zmiana taka może wynikać z faktu, że hybrydowe modele McLarena tworzone są na zmodyfikowanych wersjach płyt podłogowych.

Przypomnijmy, że McLaren nie jest jedyną firmą budującą supersamochody, która stawia na elektryfikację swoich maszyn. Ferrari 31 maja zaprezentuje 1000-konny hybrydowy model, a nieoficjalnie następca Lamborghini Aventador ma posiadać na pokładzie silnik spalinowy oraz trzy jednostki elektryczne, których moc wynosić ma łącznie około 1100 KM.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz