BMW E46 M3 z 7-litrowym silnikiem V8 wypuszczone na tor

Oto co potrafi 660-konne BMW E46 M3 z silnikiem z Corvette Z06.

BMW Serii 3 E46 jest samochodem, który kojarzy się w naszym kraju głównie z chłopakami w spodniach z trzema paskami po boku. Wersja M3 jest już jednak inną historią z uwagi na o wiele większe koszty samochodu, które nie pozwalają statystycznemu Sebastianowi trzymać takiego auta w garażu. W standardzie auto produkowane było z 3,2-litrowym silnikiem z sześcioma cylindrami, który generował 343 bądź 360 koni mechanicznych. Oczywiście jednak znalazły się osoby, dla których taka moc jest niewystarczająca.

Ktoś postanowił wsadzić pod maskę omawianego BMW 7-litrowy silnik V8 pochodzący z Chevroleta Corvette Z06. Do zestawu dołączona została skrzynia biegów z Cadillaca CTS-V. Łączna moc maszyny wynosi około 660 KM. Dla poskromienia takiej ilości koni mechanicznych zastosowane zostały hamulce AP Racing z przodu oraz zaciski z Porsche Boxster S z tyłu. Koła obute zostały w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Poniżej znajdziecie nagranie pokazujące jak pojazd radzi sobie podczas próby czasowej na torze Hockenheimring w Niemczech. Zwróćcie uwagę jak Porsche 911 czy Audi R8 przejeżdżające obok są z łatwością „połykane” przez auto.

BMW E46 M3 z 7-litrowym silnikiem V8 wypuszczone na tor

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz