Opel Grandland X teraz w 300-konnej wersji Hybrid4

Do oferty Opla dołącza hybrydowy Grandland X.

Technicznie nowy Grandland X Hybrid4 bazuje na bliźniaczym Peugeocie 3008 Hybrid4. Za napęd odpowiada 1,6-litrowy benzynowy silnik o mocy 200 KM, a wraz z nim współpracują dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 109 KM. Całość generuje łącznie 300 KM i napęd przekazywany na obie osie.

Z przodu znajdziemy silnik benzynowy oraz jeden z silników elektrycznych, które za pomocą 8-biegowej skrzyni automatycznej. Drugi silnik znajduje się z tyłu i włącza się wyłącznie, gdy jest taka potrzeba zasilając dodatkowo oś tylną.

Na pokładzie znajduje się bateria o pojemności 13,2 kWh, co pozwala na przejechanie do 50 kilometrów na napędzie wyłącznie elektrycznym. Grandland X Hybrid4 wyposażony jest w system odzyskiwania energii podczas hamowania oraz gniazdko do ładowania w domu oraz na stacjach ładowania samochodów elektrycznych.

Według oficjalnych danych technicznych średnie zużycie paliwa ma wynosić zaledwie 2,2 l / 100 km, a przy tym samochód ma generować tylko 49 g/km CO2.

Auto będzie można zamawiać w czerwcu u dealerów Opla w całej Europie. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów na początku 2020 roku.

Opel Grandland X Hybrid4

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz