Zobacz jak Tesla Model 3 unika zderzenia z następnym autem po tym jak dostała strzał w tył

Sytuacja niemożliwa do osiągnięcia w przypadku człowieka.

Wielokrotnie publikowaliśmy nagrania, w których samochody Tesli wykonują samoczynnie manewry, aby uchronić kierowcę przed wypadkiem. Samochód wyposażony w autopilota i system radarów jest w stanie sam zareagować, gdy wykryje, że poprzedzający samochód jedzie znacznie wolniej, inne auto zajeżdża nam drogę, wykryje pieszych lub zwierzęta, czy po prostu przewidzi, że inny pojazd może w nas wjechać.

Do dość nietypowej sytuacji doszło niedawno w Stanach Zjednoczonych i tym razem bohaterem jest Model 3. Kierowca zjeżdżał z autostrady, jednak z uwagi na zakorkowany zjazd, manewr ten był wykonywany bardzo powoli. Nagle w Teslę wjechał inny samochód z tyłu i rozpędził ją wprost w poprzedzający pojazd. Autopilot w ułamku sekundy postanowił zmienić pas ruchu, aby uchronić kierowcę przed drugim zderzeniem.

Zobacz jak Tesla Model 3 unika zderzenia z następnym autem po tym jak dostała strzał w tył

źródło: reddit

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

7 thoughts on “Zobacz jak Tesla Model 3 unika zderzenia z następnym autem po tym jak dostała strzał w tył

 • 4 stycznia 2020 at 19:50
  Permalink

  A może powinna uderzyć? Autopilot spowodował zagrożenie na sąsiednim pasie.

  Reply
  • 5 stycznia 2020 at 16:53
   Permalink

   Trzeba na to spojrzeć z dwóch stron, też o tym myślałem. Kluczem jest tu to, czy tesla „miala swiadomosc” ze na sasiednim pasie nic nie ma, czy po prostu nastepnym razem na pałe wjechałaby np pod rozpedzonego tira

   Reply

Dodaj komentarz