Dealer Chevroleta na Florydzie zbierał zapisy na Corvette C8 już w 2014 roku

W tym momencie pierwsi klienci Chevroleta Corvette C8 czekają na swój pojazd już pięć lat.

Marki motoryzacyjne podczas wypuszczania na rynek specjalnych wersji pojazdu bądź długo wyczekiwanych modeli stosują system wcześniejszych zapisów i przedsprzedażny na poszczególne egzemplarze. Klient ma wtedy pewność, że otrzyma swój upragniony pojazd jako jeden z pierwszych, jednak oczywiście odczekać musi do momentu w którym samochód zadebiutuje na rynku.

Zwykle jest to dosyć długi przedział czasowy, jednak jak się okazuje cierpliwość ludzi jest niesamowita. Według najnowszych informacji pierwsze zapisy na kupno Chevroleta Corvette C8 dokonywane były ponad pięć lata temu.

Depozyty na samochód składane były u dealera marki w miejscowości Tampa na Florydzie, pierwsze wpłynęły już w 2014 roku, kiedy to o pojeździe niewiele jeszcze było wiadomo. Według Chevroleta aktualnie bardzo dużo osób rezygnuje z zamówień na Corvette C7, aby dostać się w kolejkę po model C8 z centralnie umieszczonym silnikiem.

O tym, jak pożądanym samochodem będzie nadchodząca Corvette świadczą również wyniki sprzedażowe marki. Chevrolet Corvette C7 z silnikiem umieszczonym z przodu w 2017 roku sprzedany został w nakładzie 25 079 egzemplarzy, w zeszłym roku było to 18 789 sztuk, a w przeciągu ostatnich miesięcy statystycznie ilość zamówień również spada.

Premiera wspomnianego pojazdu będzie miała miejsce w tym roku 18 lipca w południowej Kalifornii.

Chevrolet Corvette C8

źródło: Motor1, Bloomberg News  

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz