Które auto jest najpopularniejsze na Instagramie?

Chociaż pierwsze miejsce wydaje się być oczywiste, to kolejne pozycje mogą zaskoczyć.

Instagram jest aktualnie jednym z największych mediów społecznościowych, które ściągnęło do siebie od momentu powstania setki milionów użytkowników. Możemy w nim znaleźć zdjęcia praktycznie wszystkiego od słodkich kotków po sztukę i architekturę. Dużą popularnością na portalu cieszy się motoryzacja, która otrzymała nawet własny odnośnik w wewnętrznej wyszukiwarce Instagrama. Veygo postanowiło przyjrzeć się sprawie nieco bliżej i sporządziło listę samochodów, które były oznaczane największą ilość razy.

Pierwsze miejsce na podium zajmuje Ford Mustang, co raczej nie jest niczym zaskakującym. Hashtagi #fordmustang i #mustang wpisane zostały razem w prawie 12 milionów postów.

Na drugim miejscu znalazła się Honda Civic, która znalazła się na 7,4 milionach zdjęć. Następy jest Nissan GT-R oznaczony nieco ponad 7-milionów razy. Czwarte miejsce zajęło BMW M3 z wynikiem 5,8 miliona hasztagów, a piąty Jeep Wrangler – 5,1 miliona.

Lista sporządzona została do 30 miejsca. Idąc coraz niżej spotkać możemy samochody, których wysoka pozycja wydaje się być zupełnie naturalna, przez ich wyjątkowy charakter czy popularność – Lamborghini Huracan, Audi R8, Chevrolet Corvette, Audi A4, Volkswagen Golf. Zdziwieniem może być obecność w zestawieniu m.in Fiata 500. Co ciekawe – Honda Civic Type R obecna jest na liście oddzielnie od Hondy Civic.

źródło: Veygo

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz