Mitsubishi tłumaczy dlaczego nie ma w ofercie auta sportowego

…i robi to dosyć nieudolnie.

Mitsubishi to marka, która w swojej ofercie posiada aktualnie jedynie jeden pojazd, który nie zalicza się do segmentu SUV-ów czy crossoverów. Portal CarThrottle podczas targów Geneva Motor Show 2019 miał okazję porozmawiać z Robem Lindleyem – dyrektorem zarządzającym Mitsubishi w Wielkiej Brytanii i zapytał go, dlaczego firma nie ma w swoim portfolio auta sportowego, które z pewnością przyciągnęłoby klientów.

Odpowiedź Lindleya okazała się być dosyć kuriozalna.

Jesteśmy firma, która sprzedaje 1,2 miliona samochodów rocznie. W porównaniu do całej, globalnej sprzedaży na całym świecie, jest to niewiele. Tym samym nie jesteśmy dużą marką. Jeśli próbowalibyśmy być obecni w różnych segmentach rynku i podążać za trendami, takimi jak na przykład samochody sportowe, nie byłoby to dla nas ekonomicznie opłacalne.

Rob Lindley, dyrektor zarządzający Mitsubishi w Wielkiej Brytanii

Z wypowiedzi wnioskujemy, że według Mitsubishi nie mogą być oni obecni we wszystkich segmentach i podążać za trendami. Czy jednak produkcja jedynie SUV-ów i crossoverów, które aktualnie są najpopularniejszymi typami pojazdów, nie jest podążaniem za trendami? Tym samym marka twierdzi, że nie może podążać za trendami, jednocześnie to robiąc.

Patrząc ogólnie na wywiad widzimy, że japońska firma dalej zamierza kontynuować swoją dotychczasową politykę i skupiać się na produkcji samochodów o dużych gabarytach. O pojeździe sportowym lub nawet z nadwoziem sedan czy coupe fani Mitsubishi mogą na ten czas pomarzyć.

Swego czasu, kiedy na rynku dostępne było jeszcze Mitsubishi Lancer Evolution, jego największym konkurentem było Subaru WRX STI, które aktualnie ma się bardzo dobrze. Na początku roku byliśmy świadkami premiery specjalnej edycji auta Subaru STi S209. Do tego niedawno doczekaliśmy się informacji, że Subaru BRZ otrzyma drugą generację.

źródło: Motor1, CarThrottle

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz