Mercedes-AMG One otrzyma specjalną edycję sygnowaną Lewisem Hamiltonem?

Gwiazda Formuły 1 ma kilka pomysłów na ulepszenie hipersamochodu od Mercedesa-AMG.

Z Mercedesem-AMG One wszyscy bardzo dobrze się już zapoznaliśmy. Niesamowity hipersamochód od Mercedesa-AMG zaprezentowany został już dłuższy czas temu, a jego moc wynosząca 1000 KM pochodzących z 1,6-litrowej jednostki V6 i elektrycznych silników dalej robi ogromne wrażenie. Samochód jak dotąd dalej jest prototypem, jednak wszystkie 275 egzemplarzy produkcyjnych zostało już dawno wykupionych i trafią do klientów w przyszłym roku.

Według TopGear Lewis Hamilton stwierdził ostatnio, że ma pomysł na stworzenie specjalnej wersji pojazdu. Co ważne – nie byłaby to edycja różniąca się od podstawy jedynie nowymi felgami i inną nazwą, a wprowadzałaby kilka technologicznych ulepszeń. Chodzi przede wszystkim o nieco zwiększoną ilość mocy, lepszy dźwięk wydechu oraz lekkie zmiany w nadwoziu. Jak doniósł portal, mistrz Formuły 1 rozmawiał już z Mercedesem-AMG o swoim pomyśle i wstępnie jest on rozważany.

Drugim pomysłem Hamiltona było stworzenie specjalnych egzemplarzy hipersamochodu, które personalizowane byłyby specjalnie pod danego posiadacza pojazdu. Oznacza to, że konkretna osoba płaciłaby marce ogromną sumę pieniędzy, a następnie siadałaby z mistrzem F1 przy biurku i razem z nim tworzyła swojego specjalnego i jedynego w swoim rodzaju Mercedesa-AMG One.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że pierwszy bądź drugi pomysł wprowadzony zostałby w życie? Trudno powiedzieć, jednak miejmy na uwadze, że Lewis Hamilton ma niezwykle dobry kontakt z niemiecką firmą. Dodatkowo Mercedes-AMG z pewnością chciałby zarobić dodatkowe pieniądze, a zbudowanie kilku dodatkowych egzemplarzy hipersamochodu z pewnością nie będzie dużym problemem. Możemy więc założyć, że prawdopodobnie przynajmniej jedna z inicjatyw zostanie wprowadzona w życie.

źródło: Motor1, TopGear

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz