Pierwsza hybryda od Lamborghini jeszcze w tym roku

Pierwszy hybrydowy pojazd od włoskiego producenta zaprezentowany zostanie podczas tegorocznego Frankfurt Motor Show.

Wiadomość o tym, że nowe samochody Lamborghini będą hybrydami trafiła do nas już dłuższy czas temu. Wkrótce przekonać się mamy jak prezentować się będzie pierwszy pojazd marki ze spalinowo-elektrycznym napędem. Samochód pokazany zostanie publicznie podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Informacje o tym otrzymał australijski portal Motoring. Maszyna na ten czas znana jest pod kryptonimem „LB48H”, jednak z momentem jej prezentacji z pewnością poznamy właściwą nazwę.

Nadwozie auta wzorowane jest na samochodzie koncepcyjnym Lamborghini Terzo Millenio. Silnik elektryczny odpowiedzialny jest za napędzenie przedniej osi pojazdu, a 6,5-litrowa jednostka V12 za napęd tylnej. Według pogłosek układ generować ma łącznie 838 koni mechanicznych.

Lamborghini zamierza zbudować jedynie 63 sztuki pojazdu, jako nawiązanie do roku 1963, kiedy to marka została założona. Każdy z egzemplarzy kosztować ma 2,5 miliona dolarów. Jeżeli jesteście chętni na zakup, to niestety mamy dla was złą wiadomość – na każdą sztukę firma ma już potencjalnego kupca.

Warto wspomnieć, że według planów następca Lamborghini Aventador także posiadać ma hybrydowy napęd. Jednak z uwagi na ten fakt marka najprawdopodobniej zdecyduje się przełożyć premierę samochodu z wcześniej zaplanowano 2020 roku, na datę nieco późniejszą. Spowodowane jest to tym, że Lamborghini chce jak najlepiej dopracować swoją nową maszynę ponieważ spodziewa się bardzo dużego zainteresowania nią.

Chodzi głównie o aspekt wagi samochodu, z czym włoska marka ma duże problemy od długiego czasu. Baterie i komponenty jednostki elektrycznej spowodować mają zwiększenie masy auta o około 200 kilogramów. Lamborghini zamierza użyć jak największej ilości włókna węglowego do redukcji tej dodatkowej masy, jednak opracowanie tego wymaga czasu i pracy.

Lamborghini Terzo Millenio

źródło: Motor1, Motoring

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz