2020 BMW M3 powraca w nowych zdjęciach szpiegowskich

Do premiery nowego M3 pozostało jeszcze kilka miesięcy.

Nowa generacja BMW Serii 3 zaprezentowana została w 2018 roku podczas targów motoryzacyjnych Paris Motor Show. Zabrakło na nich topowego wariantu ze znaczkiem „M Power”, nad którym prace nadal trwają.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać nowy prototyp M3, który posiadał nieco mniej kamuflażu niż poprzednie. Tym razem, testowy egzemplarz wyposażony był w lekkie felgi oraz specjalny wydajniejszy układ hamulcowy, który charakteryzuje się niebieskimi zaciskami.

Możemy też nieco dokładniej zobaczyć nowe nakładki na progi, a także specjalne nakładki na nadkola, które zostały zastosowane z uwagi na większy rozstaw kół.

Tył samochodu z pewnością ulegnie jeszcze zmianie. Aktualnie możemy zobaczyć jedynie nowy układ wydechowy oraz pierwszy prototyp nowego dyfuzora. Całość zostanie zmieniona, aby zakryć tłumik końcowy oraz dostosować szerokość do nowych nadkoli.

Pod maską BMW M3 nowej generacji pracować będzie 3-litrowy silnik R6 o mocy ok. 480 KM oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd będzie przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej.

Dla fanów sportowych modeli z napędem tylko na jedną oś, BMW pracuje nad wariantem „Pure”, który będzie wyposażony w 6-biegową skrzynię manualną. Będzie on miał jednak nieco mniejszą moc (prawdopodobnie 460 KM i 620 Nm) z uwagi fakt, że Bawarczycy aktualnie nie posiadają skrzyni, która jest w stanie poradzić sobie z przekazywaniem więcej niż 650 niutonometrów wyłącznie na jedną oś.

Według najnowszych informacji nowe BMW M3 ma się pojawić pod koniec roku podczas Frankfurt Motor Show, a do salonów ma trafić na początku 2020 roku.

BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie

Luty 2019

Październik 2018

Grudzień 2017

zdjęcia: Carscoops, Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz