Corvette C8 otrzyma tę samą skrzynię biegów co nowy Mustang Shelby GT500?

Według plotek nadchodząca Corvette C8 wyposażona zostanie w tę samą manualną skrzynie biegów co niedawno debiutujący Mustang Shelby GT500.

Tajemnicza Corvette C8 jest aktualnie jednym z pojazdów wokół którego panuje bardzo duży szum. Co jakiś czas docierają do nas coraz do świeższe informacje i plotki dotyczące pojazdu, tak samo jak zdjęcia szpiegowskie i grafiki renderowe. Najnowsze informacje rzucają nieco światła na aspekt skrzyni biegów jaka montowana będzie w aucie.

Dziennikarze pracujący dla portalu Road&Track otrzymali niedawno dostęp do notki przeznaczonej dla pracowników firmy Tremec, która odpowiedzialna jest za dostarczanie skrzyni biegów zarówno dla Forda Mustanga jak i Chevroleta Corvette.

W dokumencie opisane zostały dwie skrzynie biegów – Tremec TR-7007 DCT oraz Tremec TR-9007 DC. Dalej widnieje informacja, że Tremec kontaktowało się ze swoim dostawcą części – firmą Fassler w wczesnym 2016 roku w sprawie nowego projektu przekładni nazwanej “GM-DCT”, która miałaby przekładać moc na poziomie nawet do 900 Nm. Dwie pierwsze litery z nazwy „GM-DCT” oznaczają, że byłaby ona przeznaczona dla General Motors, a więc idąc dalej – Chevroleta.

Podczas lata zeszłego roku Tremec ponownie kontaktował się ze swoim dostawca części, jednak tym razem w sprawie projektu nazwanego „Ford-DCT”. W informacji widnieje wzmianka, że potrzebna jest zmiana dwóch części mechanizmu dla wersji Forda, która jest bliźniaczą konstrukcją przekładni „GM-DTC” i dzieli z nią wiele wspólnych elementów.

Wnioskując z powyższych informacji wychodzi, że nadchodząca Corvette C8 posiadać będzie tę samą skrzynię biegów co nowy Mustang Shelby GT500, jednak z odpowiednimi zmianami, wykonanymi specjalnie dla konkretnego modelu auta.

2020 Chevrolet Corvette C8 – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Carscoops, Road&Track

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz