Oto pierwszy trailer gry Dakar 18

PlayStation pochwaliło się na swoim kanale na YouTube pierwszym oficjalnym zwiastunem prezentującym nadchodzącą grę Dakar 18. Tytuł jak na ten czas prezentuje się wyśmienicie.

W grach wyścigowych zwykle bierzemy udział w nielegalnych wyścigach zasiadając za kierownicą mocno tuningowanych samochodów, bądź w kokpicie wyścigowych bolidów na torze. Mowa tu oczywiście o wszelakich Need for Speedach, Gran Turismo czy Forzy. Z tytułów które zabierają nas na nierówne i brutalne tereny rajdów znany jest w sumie chyba tylko Dirt. Na szczęście, po obejrzeniu pierwszego zwiastuna Dakar 2018 możemy się spodziewać, że ta sytuacja niebawem ulegnie zmianie.

Produkcja oferować będzie 15 tysięcy kilometrów kwadratowych otwartego świata, w którym będziemy mogli swobodnie się poruszać. Gracz będzie miał możliwość podczas rozgrywki wyjścia ze swojego pojazdu w celu wykonania potrzebnych napraw, czy po prostu zwiedzenia terenu. Do wyboru otrzymamy znane z rzeczywistego rajdu, wszelakie samochody, motocykle, pojazdy buggy, quady czy ciężarówki.

W czasie gry zderzyć się mamy z realistyczną fizyką i niezwykle dbale oddanymi realiami panującymi na niegościnnych drogach wyścigów. Oczywiście nie zabraknie systemu dnia i nocy oraz zmiennej pogody, wpływającej na warunki naszej rozrywki. Do nawigacji po trasie posłużą nam urządzenia jakich kierowcy używają podczas prawdziwych rajdów.

Zagrać będziemy mogli naturalnie sami w trybie singleplayer, ale nie zabraknie opcji spotkania się w wirtualnym świecie z innymi graczami. Powinniśmy spodziewać się zobaczyć trybu kariery, swobodnej rozrywki czy możliwości przejechania konkretnych odcinków.

Tytuł nie ma jeszcze ustalonej daty premiery jednak najpewniej będziemy mieli okazję  cieszyć się zabawą już w tym roku. Pozostaje nam cierpliwie czekać i szukać kolejnych materiałów z produkcji.

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: