Elon Musk wysyła swoją Tesla Roadster w kosmos!

Czy szef generalny Tesla oszalał? Zdecydowanie nie, po prostu dotrzymuje niedawno danego słowa.

Elon Musk to zdecydowanie jeden z najbardziej niesamowitych ludzi jacy aktualnie chodzą po Ziemi. Przez jednych nazywany prawdziwym Tonym Starkiem, przez drugich Leonardem da Vinci naszych czasów. Wśród jego skromnego dorobku, wymienić można założenie i rozwój takich firm jak PayPal, The Boring Company, Space X oraz Tesla. W dwóch ostatnich do dziś zasiada na stanowisku dyrektora generalnego. Oprócz wielkich sukcesów, Musk jest po prostu.. fajnym gościem, a wyjście na szczyt zdecydowanie nie uczynił z niego sztywniaka.

Pamiętacie jego obietnicę dotyczącą wystrzelenia jego osobistego egzemplarza Tesla Roadster w kosmos? Wiele osób myślało wtedy, że amerykański inżynier zwyczajnie żartuje i nic takiego nie zdarzy się naprawdę. Musk udowodnił jednak, że nie rzuca słów na wiatr i wstawił niedawno na swojego Instagrama zdjęcia, prezentujące samochód przygotowywany do załadowania na pokład rakiety. Jak zapewnia, testowane rakiety zawierają w sobie zwykle specjalne, stalowe bloki, symulujące masę osprzętu jaki później trafi do środka. Jest to jednak niezwykle nudne, a nuda jest okropna, zwłaszcza jeśli dotyczy przedsiębiorstw. Dlatego też, wraz z Space X, zdecydował się zrobić coś niezwykłego.

Statek kosmiczny według planu wystartować ma w swoją podróż w przyszłym miesiącu. Według ówczesnych informacji dotrze on na orbitę Marsa, dostarczając tam osławione auto. Nie jest to oczywiście najnowsza wersja Tesla Roadster, a oryginalny egzemplarz, stworzony jeszcze przed Modelem S.

Tesla Roadster Elona Muska na pokładzie rakiety Space X

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: