Powitajcie Abbie Eaton – nowego kierowcę w The Grand Tour

W drugim sezonie The Grand Tour zadebiutował nowy kierowca wyścigowy. Dowiedzcie się nieco więcej o 25-letniej Abbie Eaton.

Drugi sezon The Grand Tour przyniósł wiele zmian. Formuła show została bardziej zbliżona do dawnego Top Gear, gdy prowadzącymi byli Clarkson, Hammond i May, jednakże na tyle inna aby nie otrzymać pozwu za kopiowanie programu.

Jedną ze zmian jest usunięcie postaci Amerykanina – osoby, która na czas robiła okrążenia na torze Eboladrome. Począwszy od drugiego sezonu zamiast rozgadanego Mike’a Skinnera zobaczymy nową postać, która mniej skupi się na gadaniu, a więcej na jeździe.

Kim jest Abbie Eaton?

Abigail „Abbie” Eaton urodziła się 2 stycznia 1992 roku i pochodzi Yorkshire w Anglii. W wieku 25 lat jest jedną z najbardziej utytułowanych kobietą-kierowcą wyścigowym w historii Wielkiej Brytanii.

Abbie zaczęła swoją przygodę z motorsportem w wieku 10 lat. Profesjonalne ściganie rozpoczęła w 2009 roku mając zaledwie 17 lat. Od tego czasu wygrała 25 wyścigów, a w 2014 roku była mistrzynią w zawodach Mazda MX5 Supercup. W tym roku zwyciężyła Blancpin Endurance Series za kierownicą Ferrari 488 GT3 i jako pierwsza kobieta w historii tych zawodów stanęła na podium.

Aktualnie mieszka Northampton. Na jej stronie internetowej możemy wyczytać, że uwielbia muzykę, siłownię, narty i wakeboarding, a jej ulubionym daniem jest łosoś.