Oto najnowsza wizualizacja Lexusa UX

Magazyn Best Car opublikował wizualizację seryjnej wersji subkompaktowego crossovera
Lexus UX.

Wizualizacja przedstawiona przez Best Car jest bardzo realistyczna i spójna z aktualnym designem innych modeli firmy – zwłaszcza crossoverami Lexus NX i RX. Względem koncepcyjnego modelu, linie uległy wygładzeniu, a miejsce bocznych wysięgników z kamerami zajęły konwencjonalne lusterka boczne, których obecności wciąż wymagają przepisy.

Według wcześniejszych informacji japońskiego pisma Mag-X, prace konstrukcyjne nad seryjnym UX są już na zaawansowanym etapie, początek testów planowano na jesień, a rozpoczęcie produkcji seryjnej rok później. Jak podaje Mag-X, Lexus UX powstaje na platformie GA-C. Jest ona odpowiednikiem platformy TNGA, stanowiącej bazę modeli Toyota Prius i C-HR – można się w związku z tym spodziewać, że UX wykorzysta pewne rozwiązania z crossovera C-HR. Spodziewane wymiary auta to ok. 4400×1800×1560 mm.

W minionym roku Lexus zarejestrował w Europie znaki towarowe UX 200, UX 250 i UX 250h, co pozwala sądzić, że auto będzie dostępne w trzech wersjach silnikowych – hybrydowej UX 250h oraz dwóch z napędem konwencjonalnym.

Aktualnie Lexus nie podał żadnych informacji o dacie premiery, lecz według japońskich dziennikarzy ma ona nastąpić już na najbliższej wystawie North American International Auto Show w Detroit, czyli za niecałe dwa miesiące. Koncepcyjny Lexus UX został zaprezentowany podczas Paris Motor Show we wrześniu 2016 roku.

2018 Lexus UX – wizualizacja Best Car

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty: